Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Ziya Selçuk okul kayıt parası açıklaması yaptı

Ziya Selçuk okul kayıt parası açıklaması yaptı
Spread the love

Okulların açılmasına artık çok az bir süre kaldı. 3 aylık yaz dönemi tatili bitiyor ve öğrenciler okula gitmeye hazırlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim öğretim yılı öncesinde bazı değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Ziya Selçuk velilerimiz vermek istemiyorum dediği zaman kaydınızı yapmıyoruz şeklindeki bir olay söz konusu değildir. Bu durum yasal değil böyle şeylerin olması mümkün değildir. Açıklamalarını yaptı. Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi de hem merak edilen soruları hem de 2019-2020 eğitim önemli açıklamalar yapan Selçuk bağış adı altında kayıt parası isteyen okullara ilişkin son derece önemli açıklamalar yaptı.

Selçuk veliler vermek istemiyorum dediği zaman yapacak hiçbir şey yok öğrencilerin okula kayıt edilmemesi gibi durumlar söz konusu değil. Bu tarz işlemlerin hiçbirisi yasal değildir okulların birçoğunda iyileştirmeler için bağış talebi olabiliyor ancak kayıt parası mevzuata aykırı bir durum veliler ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvuru yaparak kayıp ulaştırabilirler. Bu tarz para almak isteyen eğitimciler hakkında hem soruşturma hem de görevden alma çalışmalarımız devam ediyor.

Bakan Selçuk tek bir veli bile okula kayıt olamıyoruz derse çözüm için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İlçe ve il Milli Eğitim Müdürlükleri bu konuda masalar oluşturdu. Her bir okulun fiziksel sosyal imkanları ücretli kadrolu öğretmen oranı ve benzer konulardaki imkanlara bakıp o imkanlara oranla öğrenci başına katkı sağlama metresi oluşturduk.

Bakan Selçuk ara tatil hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Ara tatil konusuna değinen Selçuk kalıcı bir sistem olduğunu yazın okullar tatil olduğunda veliler çalışırken çocuklar nasıl boşta kalıyorsa bu dönemde öyle olacak birçok dünya ülkesinde her zaman ara tatiller olmuştur.