Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Ziraat Bankası müfettiş yardımcısı alıyor

Ziraat Bankası avukat alım ilanı
Spread the love

Ziraat Bankalarının Teftiş Kurulu bünyesinde İstanbul merkezli olmak üzere illerimizde görevlendirilmek için Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Hangi statülerde personel alınacak?

İlgili ilanda duyuru yapılan 20 adet Müfettiş Yardımcısı kadrosu için Teftiş Kurulu bünyesinde müfettiş yardımcısı olarak çalıştırılacakları belirtilmiştir.

Başvuru tarihleri

Yapılan ilana göre başvuru tarihleri 2 Eylül-15 Eylül 2019 arası olup son başvuru 15 Eylül 2919 Pazar günü saat 23.59’a kadardır. Başvuru yapacak adaylar Anadolu Üniversitesi’nin sinavbasvuru.anadolu.edu.tr internet sitesine üye olmak suretiyle başvuru yapabileceklerdir.

Adaylarda Aranan Şartlar

T.C. vatandaşı olmak

01.01.1989 ve sonrası doğumular

İdari alan için Ekonomi(İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden; Mühendislik alanı içinse 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Akıl hastası olmamak

Askerlikle alakası olmamak,

Daha önce aynı mülakattan elenmemiş olmak

Bir sınav yapılacak mı?

Yapılan açıklamaya göre yazılı ve mülakat şeklinde iki aşamalı olacaktır.

Yazılı Sınavla İlgili Bilgiler:

Adayların diplomalarına göre İdari ve Mühendislik bölümleri olarak 2 farklı alanda yazılı sınav yapılacaktır. Yazılı sınavı Anadolu Üniversitesi 12 Ekim Cumartesi günü saat 10:00da İstanbul merkezli yapacaktır. Gerekli değişiklik lüzum olursa banka sınav tarihinde değişiklik yapabilecektir. Sınav ücreti olarak 120 TL ödenecektir. Ödeme sınava başvuru yapılırken sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/internet sitesine kredi/banka kartı ile yapılacaktır. Ziraat Bankası-Müfettiş Yardımcısı Başvuru Formunu noksansız doldurarak fotoğrafı sisteme yükleyeceklerdir. Fotoğrafsız başvurular kabul olmayacaktır. Sınav Giriş Belgesi 7 Ekim 2019 Pazartesi https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/  yayınlanacaktır. Yazılı sınav çoktan seçmeli test şeklinde olacaktır. Sınav 3 bölümden oluşmakta ve soru sayısı 160 adet ve toplam sınav süresi 180 dakikadır. Sınavın 3. bölümü; İdari Alan ve Mühendislik Alanı olmak üzere iki alan için ayrı ayrı gerçekleştirilecektir. 1. ve 2. bölümü (Genel Kültür-Genel Yetenek, Yabancı Dil) ortak olarak yapılacaktır. Sınavın 3. bölümü (Alan Bilgisi) İdari veya Mühendislik Alanı’na göre değişecektir.

Mülakat İle İlgili Bilgiler

Mülakat Ziraat Bankası tarafından yönetilecektir. Soruları belirtilen oranlarda doğru cevaplandıran adaylar arasından her bir alan bazında alınması planlanan Müfettiş Yardımcısı sayısının 4(dört) katı aday mülakata çağırılacaktır. Kontenjana giren adaylar www.ziraatbank.com.tr sitesinde ilan edilecektir. 70 puan alan adayın yazılı sınav puanı ile mülakat notunun aritmetik ortalaması hesaplanarak nihai liste belirlenecektir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz-ZB/ziraatten-duyurular/genel-duyurular/Documents/musfettis-yardimcisi-ise-alim-sinav-basvuru-kosullari.pdf sitesinden detaylara ulaşabilirsiniz.