Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Ziraat Bankası avukat alım ilanı

Ziraat Bankası avukat alım ilanı
Spread the love

Ziraat Bankalarının Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığında görevlendirilmek için Adana, Gaziantep, İzmir, İstanbul illerinde görevlendirilmek üzere Avukat alımı yapılacağını duyurdu.

Hangi statülerde personel alınacak?

İlgili ilanda duyuru yapılan 25 adet Avukatlar sözleşmeli statüde Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde görev alacaklardır. Bankanın her türlü alacaklarının idari ve yasal yollarla tahsil ve tasfiye sürecinin yürütülmesi, karşılaşılan hukuksal sorunlar hakkında görüş, yetki ve talimat verilmesi, sözleşmeli avukatlarla koordinasyon işlemlerini yürütürler.

Başvuru tarihleri

Yapılan ilana göre başvuru tarihleri 2 Eylül-15 Eylül 2019 arası olup son başvuru 15 Eylül 2019 Pazar günü saat 23.59’a kadardır. Başvuru yapacak adaylar Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olmak suretiyle başvuru yapabileceklerdir.

Adaylarda Aranan Şartlar

T.C vatandaşı olmak

01.01.1989 ve sonrası doğumular

Yurt içinde dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış Hukuk Fakültelerinden mezun, Avukatlık stajını tamamlayıp Avukatlık

Ruhsatnamesi almış veya işe başlama tarihinde ruhsat işini halledebilmiş olacaklar,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Akıl hastası olmamak

Askerlikle alakası olmamak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesindeki suçlardan mahkum olmamak

Mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak

Bir sınav yapılacak mı?

Yapılan açıklamaya göre yazılı ve mülakat şeklinde iki aşamalı olacaktır.

Aşama Yazılı Sınavla İlgili Bilgiler:

Adayların diplomalarına göre İdari ve Mühendislik bölümleri olarak 2 farklı alanda yazılı sınav yapılacaktır. Yazılı sınavı Anadolu Üniversitesi 12 Ekim Cumartesi günü saat 10:00 da İstanbul merkezli yapacaktır. Gerekli değişiklik lüzum olursa banka sınav tarihinde değişiklik yapabilecektir. Sınav ücreti olarak 120 TL ödenecektir. Ödeme sınava başvuru yapılırken https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/internet sitesine kredi/banka kartı ile yapılacaktır. Ziraat Bankası Başvuru Formunu noksansız doldurarak fotoğrafı sisteme yükleyeceklerdir. Fotoğrafsız başvurular kabul olmayacaktır. Sınav Giriş Belgesi 7 Ekim 2019 Pazartesi https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/  yayınlanacaktır. Yazılı sınav 3 bölümden oluşmaktadır. Sınav tek bir oturum halinde gerçekleştirilecek olup, toplam soru sayısı 140 adet ve toplam sınav süresi 160 dakikadır.

Mülakat İle İlgili Bilgiler

Mülakat Ziraat Bankası tarafından yönetilecektir. Mülakatta 60 ve üstünde puan alan adayın yazılı sınav puanı ile mülakat notunun aritmetik ortalaması alınarak oluşturulacak not adayın notu olacaktır. Buradan çıkan sonuca göre aritmetik ortalamaya binaen en yüksek puan alan adaydan aşağıya doğru nihai başarı listesi açıklanacaktır.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz-ZB/ziraatten-duyurular/genel-duyurular/Documents/avukat-ise-alim-basvuru-kosullari.pdf adresinden ilanın tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.