Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Zayıflama hapları ölüm saçıyor

Zayıflama hapları ölüm saçıyor
Spread the love

Zayıflamak isteyen pek çok insan bazen başarısız oluyor ve ilaçlara yöneliyor. Aşırı derece de ilaç kullanımı ya da doktor kontrolünün dışında ilaç kullanımı insanlara ciddi zararlar verebiliyor. Kalıcı zararların yanı sıra organlarda yaşanacak sorunları da beraberinde getiriyor. Zayıflama hapları da son dönemde hızlı kilo vermek isteyenlerin ortak noktası olarak ön plana çıkmış durumda.

Bu tarz ilaçların büyük kısmı yasa dışı yollarla ülkeye sokuluyor. Yani ülkemizde satışı yasal değil ve insan sağlığına ciddi zararları var. Uzmanlarda bu tarz ilaçların tüketilmemesi gerektiğini savunuyor. Bu ilaçlarla alakalı en büyük yanılgı ise gerçekten kilo verdirmiyor olması hem yüksek maliyeti var hem de hiçbir işe yaramıyor. Tüm bunlara ek olarak insan sağlığına ciddi olarak zararı var.

İç organların iflas etmesi hatta inme, kalp krizi gibi önemli rahatsızlıklara neden oluyor. İçerisinde yer alan maddeler insan hayatını bir anda sonlandırabilir. İlaçlar ile kilo vermek mümkün değil. Kilo vermek isteyen ya da fazla kilosu olduğunu düşünenlerin hemen doktora gitmesi ve doktor kontrolünde kilo vermeye çalışması en sağlıklı yöntemdir.

Fenolftalein; asit baz ayracı olarak sarf edilen kimyevi olarak biliniyor. Tıpta kabızlık ve sindirim sitemi bozukluklarının kısa zamanlı tedavilerinde ilaçlarda bulunan faktör tek madde. Aşırı dozda ya da süreğen tüketiminde alışkanlık yapıyor. Yan tesir olarak gayri muntazam kalp atımı, adale krampları, yorgunluk ya da halsizlik ile meydana çıkan elektrolit dengesizliğine meydan veriyor.

Bulantı ve kusma görülebiliyor. Öte yandan hayvanlar üstünde uygulanan fazla zaman yüksek doz uygulamalarında kanserojen etkiler belirlendi. Bu etkinin insanlarda da görülebileceği hasebiyle 3 haftadan çok kullanılmaması tavsiye ediliyor.