Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Yeni eğitim döneminde kırtasiye parasındaki son gelişmeler

Yeni Eğitim Döneminde Kırtasiye Parasındaki Son Gelişmeler
Spread the love

Kırtasiye parası olarak bir takım destek ödemeleri veriliyor. MEB bu ödemeleri hangi tarihlerde yapacak merak ediliyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesinde kırtasiye paraları ne zaman yatacak merak ediliyor?

Öğretmenler dışında okul ve eğitim kurumlarında eğitime katkı sağlayan bazı kurumlarda destek alır. Genel İdari Hizmetler, Yardımcı Hizmetler, Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri Sınıfı’ndaki personelleri de kırtasiye parası alabilmektedir.

Kırtasiye ücretlerinin ödemeleri ile alakalı şuanda resmi bir açıklama gelmedi. Eylül ayı içerisinde ödemelerin yapılması beklense de MEB şuan için ödeme takvimini duyurmadı. Geçtiğimiz senelerde kırtasiye ücretlerinin ne zaman yapıldığını sizlere aktaralım. 2017- 11 Eylül ödeme, 18 Eylül okulların açılması.2018- 10 Eylül ödeme, 17 Eylül okulların açılması. Şeklinde olmuş ancak bu yıl için halen daha ödeme yapılmadı.

Kırtasiye Parası Ne Kadar Oldu?

Ödeneklerle alakalı tek yetkili kurum MEB bu yüzden resmi bir açıklama gelmeden kırtasiye ücretlerinin ne zaman yatacağını kestirmek güç olacaktır. Bir diğer önemli konu ise kırtasiye ücretlerinin 2019-2020 eğitim öğretim yılında ne kadar olacağıydı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında kırtasiye ücretlerinin ne kadar olacağı belli oldu. Bu yıl 1.180 Lira olarak alınacak kırtasiye ücretlerinin bu hafta içerisinde ödenmesi bekleniyor.  Öğretmenliğe yeni başlayan personeller görev aldıkları süre içerisinde kırtasiye parası alacaklar. Görev sürelerine oranla alınacak kırtasiyeleri paraları öğretmenlerin görev süresine göre hesaplanarak yatırılacak.

Eylül 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına göre, öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneği için her yıl yüzde 2.5 zam yapılıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde de böyle bir zam olacak.