Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Yaşlanmayı engellemek mümkün

Yaşlanmayı engellemek mümkün
Spread the love

Bir kliniğin araştırmalarına göre insanlığın en korktuğu şey yaşlanmaktan kurtulmak mümkün, elbette kalıcı olarak yaşlanmayı durdurmak çok zor ancak geciktirmek ve engellemek için bazı çalışmalar yapılıyor. ABD’de ki bir klinikte yapılan araştırmalarda ciddi gelişmeler kaydedildi.

Araştırmaya katılan kişiler üzerinde bazı deneyler yapıldı ve bu deneyler binlerce insana uygulandı. Araştırmaya katılan herkese genelde kanser tedavisinde kullanılan bir ilaç verildi. Bu ilacın 3 gün kullanılması sonucunda, biyolojik olarak yaşlanan hücrelerin sayısında düşüş olduğu gözlendi.

Bilmeyenler için bu ne demek oluyor hemen anlatalım. Bu hücrelerin sayısında düşüş olması, erken yaşlanmayı tamamen ortadan kaldırıyor. Sadece bununla da kalmıyor, yaşlanmayı ciddi anlamda geriletiyor. Bununla da kalmıyor 90 yaşındaki bir kişinin kendisini çok daha dinç hissetmesini sağlıyor.

Yapılan bu çalışmalar henüz daha başlangıç seviyesinde ancak ilerleyen dönemlerde bu çalışmaların sıklıkları arttırılacak. Gelecek dönemde erken yaşlanma ve yaşlanma sorunu kısmen de olsa ortadan kalkabilir. Yapılan klinik araştırmasının sonuçları son derece tatmin edici yüzde 89 oranında bir başarı elde edildi.

Yaş ile alakalı olan hastalıkları ertelemek, yavaşlatmak ve engellemek söz konusu olabiliyor. Yapılacak test çalışmalarının ardından bu tarz olayların nasıl olabileceği de ortaya çıkacak. Eğer gerçekten yaşlanmayı erteleyecek geciktirecek ilaçlar bulunursa bunların test çalışmaları başlayacak. Önümüzdeki yıllarda da test çalışmaları devam edecek ve yeni gelişmeler olacak.