Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Yapay zeka eğitim sistemini değiştirecek

Yapay zeka eğitim sistemini değiştirecek
Spread the love

Deneyimli bir eğitimci öğrencilerinin neyi, ne kadar öğrendiğini, talebesinin kendisi dersine ilişkin malumat seviyesini ön görü edebilir. Bu değerlendirmeyi milyonlarca talebe için yapılabilir.

Çin’in ülke çapında lüzum ödeme inşa etmek lüzum güvenlik konularında kullandığı surat tarife sistemi eğitim sisteminde de kullanılıyor. Şimdilik kimi illerde ve kaptan okullarda tecrübe eden bu düzenek öğrencileri okulda ders sırasında takibini sürdürüyor.

Öğrencilerin ilgi dağıldığında öğretmeni ikaz ediyor, surat ifadesinden dersi öğrenme vaziyetini, ruh ve fiziksel sıhhatine değin ip uçlarını değerlendiriyor. Bu bilgileri talebenin notları, öğretmenin kanaatiyle birleştirerek meydana tek netice koyabiliyor.

Yapay zekâ vasıtası ile çocukların surat hareketleri, mimikleri, göz hareketleri ölçülebilirken bu arada ses tonundan talebe konusunda birçok genel data de elde edilebiliyor. Tüm bu toplanan data ise doğru kurgulanmış tek suni zekâ sistemi içinde talebenin gelecekte hangi mesleğe yönelmesi gerektiğinden üniversite sınavında tahminen kaç puan alabileceğine kadar öngörüler sunabiliyor.

Bu tür tek düzenek toplumda rahatsızlık doğurabilecek olsa da kişiler henüz iyi öğrenme tecrübesi elde ederse, böyle rahatsızlıkları göz ardı edebilirler. Henüz tecrübe evresinde olan program etkin bulunduğu takdirde yalnızca örgün öğretim değil bu arada şirketler yönünden de yararlı olabilir. Benzeri tek düzenek iş yerleri için çalışanların performansını takip edebilmek için de kullanmak mümkün.

Bunun önündeki önler ise düzenin güvenilirliği ve elde ettikleri şahsi verilerin güvenliği. Sistemin doğru çalışabilmesi için ise doğru bir kompu ile yüksek oranda veriye gereksinimi var. Tüm makul koşullar sağlandığında suni zekâ, talebe ve öğretmenlere yol gösterici olabilir.

Yalnızca örgün eğitim değil bu arada e-eğitim için de kullanılabileceğinin sinyallerini veren düzenek, eğitimin kaidelerini değiştirebilir.