Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Vitamin eksikliği özgüven kaybına neden oluyor

Vitamin eksikliği özgüven kaybına neden oluyor
Spread the love

Çocukların sağlıklı beslenmesi ve aynı zamanda dengeli beslenerek hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyi bir gelecek adına sağlıklı beslenme son derece önemli Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Sosyal Pediatri Uzmanı Doktor Şenay Mevlitoğlu, da çocukları ileride sorunlar yaşamaması için vitamin eksikliği varsa hemen giderilmesi gerektiğini açıkladı.

Vitamin eksiklikleri çocuklarda özgüven kaybına neden oluyor. Uzmanlar bu tarz rahatsızlıkları olan çocukların okulda arkadaşlarıyla daha zor iletişim kurduğunu ve derslerinde başarı oranlarının da düştüğünü söylüyor. Bir an önce tedavi edilmeli ve sorunlar çözülmelidir.

Çocuklar vitamin eksikliğinden dolayı okulda konsantre olamama, zihinsel yorgunluk, dersleri algılayamama gibi durumlarla karşı karşıya kalınıyor. Çocuklar eskisi gibi olamayınca bir süre sonra kendisini pek çok açıdan yetersiz hissediyor. İşte güven kaybı eksikliği de burada devreye giriyor. Yapamıyorum ya da yapamazsam ne olur? Gibi düşünceler çocukların gelişimini ciddi anlamda etkiliyor. Arkadaşlarıyla iletişim kuramama sorunlarıyla karşılaşıyor. Büyüyen bu sorunlar çocukların okula gitmek istemesi gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Uzmanlar bu tarz rahatsızlıkların öncesinde yatan problemlerin de önemli olduğunu söylüyor. Vitamin eksikleri her insan için ciddi bir sorun halsizlik gün içerisinde uykulu haller olarak görülebilir. Özellikle çocuklarda bu durum çok daha kritik, çocukların gelişim dönemlerinde kendilerini yetersiz hissetmesi geleceklerini doğrudan etkiliyor.

Bu tarz rahatsızlıkların hemen tedavi edilmesi gerekiyor. İletişim kuramamak gelişimin ve ergenlik çağındaki bir çocuk için son derece ciddi bir problemdir. Arkadaşlarım gibi değilim hissini alan bir çocuk daha fazla içine kapanır ve yalnızlığı daha fazla sever o yüzden kesinlikle bu tarz rahatsızlıkların bir an önce tedavi edilmesi gerekiyor.