Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru tarihleri belli oldu

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru tarihleri belli oldu
Spread the love

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ‘’ortaöğrenim bursu’’; üniversite öğrencilerine ise ‘’yükseköğrenim bursu’’ veriyor. VGM öğrencilerin burslar için başvuru yapacakları tarihleri yayınladı.

Burs başvuru tarihleri:

Ortaöğrenim bursu başvuruları 9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak, 9 Ekim 2019 tarihinde sona erecek.

Yükseköğrenim burs başvuruları 15 Eylül 2019’da başlayacak, 30 Ekim 2019 tarihinde sona erecek.

Yabancı uyruklu yükseköğrenim bursu başvuruları da 15 Eylül 2019’da başlayıp 30 Ekim 2019’da sona erecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu detayları:

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursları öncelikli olarak ana ve/veya babası hayatta olmayan öğrencilere; maddi durumu iyi olmayan öğrencilere verilmektedir.

Başvuru yapacak öğrencilerin www.vgm.gov.tr adresine giriş yaparak başvurmaları gerekmektedir.

Burslar karşılıksız olarak verilmektedir. Yükseköğrenim bursu, öğrencilere yılda 8 ay süreyle (Ekim-Mayıs); ortaöğrenim bursu da yılda 9 ay süreyle (Ekim-Haziran) verilmektedir.

Öğrencilere ne kadar burs miktarı yatırılıyor?

Ortaöğrenim bursu için öğrencilere aylık 60 TL, yükseköğrenim bursu için aylık 250 TL, ülkemizdeki üniversitede okuyan yabancı uyruklu öğrencilere aylık 500 TL burs verilmektedir.

Sık sorulan soru:

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri VGM burslarından yararlanamaz. Karşılıksız burs alan öğrenciler de (KYK bursu dahil) Vakıflar Genel Müdürlüğünün bursundan yararlanamaz. Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler de yükseköğrenim bursundan yararlanamaz.