Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar
Spread the love

Üniversitelerin açılmasına az bir süre kaldı birçok öğrenci karşılıksız burs alabileceği kurumları ve işadamlarını araştırıyor. Üniversiteyi yeni kazanan adaylar için burs oldukça önemli Kredi Yurtlar Kurumu bursları ne yazık ki öğrencilerin büyük kısmına çıkmıyor.

KYK bursu geri ödemeli olduğu için birçok öğrenci karşılıksız olarak burs alabileceği kurumları ve işadamlarını araştırıyor. 2019-2020 eğitim hangi kurum geri ödemesiz bir şekilde burs veriyor sizlere bunları aktaralım. Tüm fakülteler arasında en fazla bursu Tıp Fakültesi alıyor.

Yaklaşık yüzde 14’lük kesim Tıp Fakültesinden çıkıyor. Burs alan öğrencilerin en büyük kısmı İstanbul’da okurken en fazla burs alan öğrenciler ise Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre burs alanların yüzde 65’i kadın öğrencilerden oluşurken %35’i ise erkek öğrencilerden oluşuyor. Hakkari %5 burslu en az burs verilen şehir olurken Tunceli ve Bitlis’te en az burs alan şehirlerarasında yer alıyor.

Yeni üniversiteyi kazanan adaylar için burs alabilmek son derece önemli Kredi Yurtlar Kurumu bursları birçok öğrenciye çıkmıyor. KYK bursu 4 yıl faizi ile beraber üniversite biter bitmez yüksek bir bütçeyle ödenmesi gerekiyor. KYK bursu şehir dışında okuyan birçok öğrenci için ne yazık ki yeterli olmuyor bu gibi durumlarda öğrenciler karşılıksız bir şekilde Bursa’da bileceği kurumları ve işadamlarını araştırıyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Vehbi Koç Bursu, Darendililer Eğitim Vakfı, 21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı (Yeküv) Burs Programı, Hacı Ömer Sabancı Vakfı, İstanbul Sanayi Odası Vakfı, İstanbul Ticaret Odası.

Bu kurumların tamamı karşılıksız olarak üniversite öğrencilerine burs veriyor bu kurumlara ulaşarak burs talebiniz yenileyebilir ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesinde aradığınız bursu bu kurumlar aracılığıyla sağlayabilirsiniz.