Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları açıklanıyor

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları açıklanıyor
Spread the love

Ücretli öğretmenlik başvuruları 23 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde tamamlandı. Birçok kişi başvuru yaparak bu alanda kariyer yapmak istiyor. Ücretli öğretmenlik tüm branşlar için geçerlidir. Başvuruları kabul edilen adaylara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tebligat yağar. Daha sonra SSK girişleri yapılarak işe başlanır. Ücretli öğretmenlik yapabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Üniversite mezunu olabilmeniz ve ders verecek özellikte bulunmanız gerekiyor. Bu şartları taşıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Ücretli Öğretmenlik Maaşları

Öğretmenlerin girdikleri ders saati ücretlendirme yapılır. Sabit bir maaş tutarları bulunmaz. Ücretli öğretmen bir haftada 30 saat derse girebiliyor. Ayda ortalama 120 saate yakın ders verebilmektedir. Ek ders ücreti almazlar. Ayrıca yarı yıl tatillerinde maaş almazlar.

Mesaj Geliyor

Başvurunuz kabul edildikten sonra size bir mesaj gelir. İlgili branşa atamanız yapılmıştır. İlgili evraklarınızı hazırlayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Şeklinde bir mesaj size ulaşır. Belirlenen tarih diliminde evraklarınızı teslim ederek okula başlangıç yapabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir

Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler ücretli öğretmenlik için başvuru yapabilirler. Başvurunuz kabul edildikten sonra ilgili okulda ders vermeye başlayabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Açıklanıyor

Başvuruların ne zaman açıklanacağına dair bilgi henüz bulunmuyor. İleriki dönemlerde açıklama yapılacaktır. Bunun için takipte kalmanız gerekir. Açıklama sonrası listelerde adınız var ise mutlaka evraklarınızı kısa sürede hazırlamanız gerekir. Bu sayede başlangıç yapabilirsiniz.

Başvuruların ne zaman açıklanacağına dair bilgi henüz paylaşılmadı. Bunun için bulunduğunuz ilçenin Milli Eğitim bürosuna gidebilir ve bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kayıtlarınızı da buraya yapmanız gerekiyor. Başvuruların açıklanması konusunda da internet üzerinden bilgi verilmektedir.