Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Türkiye İş Kurumu ülke kapsamında personel alımı yapacak

İzmir'de gümrük memuru alımı yapılacak
Spread the love

 Türkiye İş Kurumu ülkede bulunan okullara sınavsız personel alımı yapmak için çalışmalarına devam ediyor. Sınavsız personel alımı ilanı henüz yayınlanmadı ancak birçok detay belli oldu.

İş başvurusu için ilanı bekleyen birçok kişi detayları merak ediyor. İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan personel alımlarında okullardaki şu kadrolara personeller alınacak:

Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, hademe, çevre düzenleme personeli

Personel alımları ülke genelindeki bütün okullara yapılacak.

Toplum Yararına Program kapsamında istihdam edilen personeller okullarda 8 ay süresince çalıştırılacak ve personellere asgari ücret ödenecek. Bununla birlikte, devlet personellerin sigorta giderleri karşılayacak.

Başvuru şartları şu şekilde belirlendi:

Başvuru yapacak olan kişilerin Türkiye İş Kurumuna kayıtlı olmaları gerekmektedir. Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve işsiz olmaları gerekiyor. Başvuru yapacak kişilerin malul veya emeklilik aylığı almıyor olmaları ve öğrenci olmamaları gerekiyor. ( açık lise ve açıköğretim hariç)

Toplum Yararına Programın bir şartı de ikamet oldu. Başvuru yapacak olan kişiler yalnızca bulundukları il ve ilçede bulunan okullar için başvurularını yapabilecek.

Alımlar nasıl yapılacak?

Toplum Yararına Program kapsamında istihdam edilecek personeller İŞKUR tarafından yapılan kura yoluyla belirlenecek. İşe alınan kişiler haftada 45 saat çalışacaklar.

İŞKUR iş ilanını çok yayında duyuracak.

İŞKUR Ağustosun sonunda ve Eylülün ilk haftasında personel alımı ilanını yayınlayacak.