Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan subay ve astsubay alımı yapacak

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 521 subay alımı kayıt duyurusu
Spread the love

Türk Silahlı kuvvetleri dış kaynaklardan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için ön lisans ve lisans mezunu olan subay ve astsubay alımı yapacak. Astsubay ve subay alımlarında istenen başvuru şartları duyuruldu.

TSK 2018 yılı 2018 yılı dış kaynaktan bando sınıfı muvazzaf subay ve astsubay temin etmek adına başvuru kılavuzu yayımladı. Yapılan duyuruda başvurular 9 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek.  Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK subay ve astsubay alımları için başvuruların genel ve özel şartları ilgilelere duyuruldu. Mezuniyet bölümler ve diğer tüm özel şartlar başvuru kılavuzunda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Dış Kaynaktan Subay ve Astsubay Alımı İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

TSK tarafından dış alımla yapılacak subay ve astsubay alımı yapılacağına ilişkin duyurudaki alım için gerekli şartlar şöyle sıralanabilir:

 • TSK Personel Kanunu ve Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliğinde belirtilen kanunlardaki nitelikleri taşıyor olmak gereklidir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmalıdır.
 • Taksirli suçlar dışarıda kalmak suretiyle; af ya da zaman aşımı görmüş veya para cezasına çevrilmiş yahut ertelenmiş bir durumdan hükümlü olunmamalı ya da soruşturma geçiriliyor bulunulmamalıdır. Ayrıca hükümlülerin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa da sorun teşkil etmektedir.
 • Sivil ve askeri okullardan daha önce bir sebebe bağlı olarak çıkarılmamış olmak gerekir.
 • Her ne durum olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden daha önce uzaklaştırılmamış olmanız gerekir.
 • Yapılacak olan arşiv taramanız ve güvenlik soruşturmanız olumlu olarak sonuçlanmalıdır.
 • Bir kadın ve erkek nikahsız olarak birlikte yaşamamalıdır.
 • Hakkınızda “Yedek subay olamaz.” Kararı olmamalıdır.
 • Daha önce çalıştığınız kurumda disiplin ya da ahlaki durumlar sebebiyle çıkarılmamış olmalısınız.
 • Adli Sicil Müdürlüğü ilgili Cumhuriyet Savcılığı ve kayıtlı olduğunuz askerlik şubelerinde temin edeceğiniz belgelerde bakaya ya da yoklama kaçağı olmamalısınız. Bu suçlardan soruşturmanız olmamalı veya para cezasına çevrilmemiş olmalıdır.
 • Terör örgütleriyle eylem birliğinde olmamalı ve yardım etmemiş olmalısınız. Kamu kaynakları ile örgütleri desteklemeye yönelik eylem yapılmamış olmalı ya da bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmalısınız.
 • MGK tarafından daha önce devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğunuza dair oluşum, grup ya da terör örgütü üyeliği, iltisakı veya bunlarla irtibatınız olmamalıdır.
 • 926 sayılı TSK Personel Kanunu, Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik ile Dış Kaynaktan Muvazzaf  Astsubay Temin Yönetmeliğinin altında maddesindeki diğer şartlara sahip olmalısınız.