Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Türk Hawking üniversiteli oldu

Türk Hawking üniversiteli oldu
Spread the love

Neptün Yılmaz, okul kaydını yaptırdıktan ardından kentten ayrılmadan validesi Nilcan Yılmaz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer´i ziyaret etti.

Başkan Seçer de Neptün´e eğitim yaşamı süresince takviye sözü sunarak, fizik bölümünde da oldukça başarılı olacağına inandığını ifade etti. Neptün´ün ekstrem çalışmalar yapacağına inandığını söyleyen Seçer, “Neptün için Hawking´e benzediğini söylüyorlar.

Ben etkin olacağını tahmin ediyorum. Bizler de elimizde gelen dayanağı kendine sağlayacağız. Diğer taraftan ruhani desteğe de gereksinimi var. Sürekli etkileşim durumunda olacağız” diye konuştu.

Seçer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´e de davette bulunarak, “Neptün kızımız İzmir´e gidiyor. Onu kendine emanet ediyoruz. Kendisi ile de bu hususta iletişime geçeceğim ve sevgili başkanımızdan Neptün ile ilgilenmesini rica edeceğim. Artık Neptün sevgili Başkanımız Tunç Soyer´e emanet olacak” dedi.

2 sene evvel Erciyes Üniversitesi ve Kozmik Anafor Derneği doğrulusunda tertip eden ‘2,5 Dakikada Ne Bilim Yarışması’nda, ‘Evrenin oluşumu’ isimli sunumuyla Türkiye 3’üncüsü olan Neptün Yılmaz da ziyaret ertesi yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Çocukluğumdan ardından astronomi ve fiziğe karşı ilgim vardı. Evrenin sebep oluştuğunu ve tek da karanlık maddeyi merak ediyorum. İleri de etkin tek bilim kadını olmak istiyorum. Karanlık deliğin ne olduğunu merak ediyordum, ardından devasa patlama kuramını araştırmak istedim.

Astronomi konusunda kitaplarım vardı, ilk orada okudum. Ondan ardından henüz ayrıntılı inceleme inşa etmek istedim. Merakım böylece başladı. Büyük patlamadan defa ufak tek noktadan bu kadar devasa tek evrenin oluşması benim alakamı çekmişti. Hawking benzetmesinden kaynaklı defa neşeli oldum, gururlandım.”