Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Türk Hava Yolları uçak bakım teknisyenlerini arıyor

Türk Hava Yolları uçak bakım teknisyenlerini arıyor
Spread the love

İŞKUR üzerinden alınacak 150 uçak bakım teknisyeni ilanı yayınlandı. En az lise mezunu adayların başvurabildiği uçak teknisyeni alımları haberimizin detaylarında bulunuyor. 150 kişi üzerinden yapılacak bu alımlar için İŞKUR resmi sayfasında başvuruda bulunmak gerekiyor.

Türk Hava Yollarına bağlı olarak uçak bakım teknisyeni alımları İŞKUR üzerinden yapılacaktır. 150 personelin alınacağı bu kadroda yer almak için bazı şartlara uymak gerekiyor. Aynı şekilde başvuruda bulunacak adayların bir takım tecrübeye de sahip olması gerekiyor. Kimler THY uçak bakım teknisyenliğine başvuru yapabilir? İŞKUR üzerinden alınan 150 personelin hangi şartlarda başvurularının olması gerekiyor? Şeklinde tüm soruların yanıtları aşağıda detaylı olarak verilmiştir.

Türk Hava Yolları 150 Personel Alım İlanı ve Şartları

Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacak olan 150 personel alımı direkt olarak Türk Hava Yolları firmasına geçecektir. İŞKUR resmi hesap üzerinde detaylı olarak bulunan alım şartları aşağıda da verilmiştir. Uçak bakım teknisyeni şeklinde alınacak 150 personel için gövde motor kullanımı en başta yer alıyor.

Adayların için bulunan şartlar arasında en avantajlı olanı kesinlikle deneyim şartının olmamasıdır. İlan detaylarının diğer kısımlarından biri de en az lise mezunu adayların yer alabilmesidir. Adaylar İŞKUR üzerinden Türk Hava Yollarına başvururken mezuniyet bilgilerinde bu şartlar göz önünde bulunduruluyor;

  • Anadolu teknik liseler ve teknik lise mezunları için; uçak bakım ve gövde motor, uçak elektrik ve elektronik bakım bölümü mezunları
  • Meslek yüksekokulları için; lastik ve plastik teknolojisi, makine, kaynak teknolojisi, endüstriyel kalıpçılık ve endüstriyel otomasyon, gemi makineleri, otomotiv teknolojisi,  Uçak teknolojisi, mobilya dekorasyon şeklinde bulunan bölüm mezunları İŞKUR üzerinden başvuruya katılabilecektir.

THY Başvurularının Öğrenim Dışındaki Şartları

SHGM onaylı modül kullanımı 6, 7, 11A sertifikaları sonrasında yaş sınırı olarak 01.01.1991 tarihinden sonra doğmuş olmak, YDS sınavı 45 ve üzeri puan, askerlik durumu için terhis ya da en az 1 yıl daha tecilli olmak, İstanbul’da ikamet etmek, geniş kapsamlı sağlık raporunun bulunması dahilinde sorunsuz olarak başvuru yapılabilir.

Başvuru işlemleri için ilan son tarihi 27.08.2019 tarihine kadar olmaktadır. Genel duyuru tarihi olarak da belirlenen bu bilgilendirme Eskişehir İŞKUR binasında yapılacaktır.