Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Türk Hava Yolları (THY) İŞKUR üzerinden 150 uçak bakım teknisyeni alacak

Türk Hava Yolları (THY) İŞKUR üzerinden 150 uçak bakım teknisyeni alacak
Spread the love

Türkiye İş Kurumunun resmi sayfasında da yayımlanan ilana göre Türk Hava Yolları toplamda 150 uçak teknisyeni personeli alacak. Adayların başvuru işlemlerinin ilk olarak İŞKUR’a yapılması da ayrıca önemli bir durum olmaktadır. 150 uçak teknisyeni alım şartları ve başvuru işlemlerinde bilinmesi gerekenler haberin detaylarında bulunuyor.

26 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanan ilana göre Türk Hava Yollarına alınacak 150 uçak bakım teknisyeninin başvuru ilan numarası 00005110547 şeklinde olmaktadır. İŞKUR’a aktif olarak kayıtlı ve işsiz bulunan adayların değerlendirmesi de öncelikli olarak yapılacaktır. Kurum tarafından değerlendirilecek başvuru işlemleri tekrar olarak kurum tarafından adaylara bildirilecektir.

THY 150 Uçak Teknisyeni Alımı Başvuru Şartları

Alanında uzman adayların bulunduğu ve başarılı olarak çalışma gösterecek personellerin alınacağı THY personel alımında;

  • Anadolu Teknik Lisesi ve Teknik Lise mezunlarının; uçak bakımı gövde motor ve uçak bakım elektrik, elektronik bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.
  • İstanbul’da ikamet önceliği
  • Meslek Yüksek Okullarından da; Döküm, makine, makine resim, gemi makineleri, kaynak teknolojisi, endsütriyel kalıpçılık endüstriyel otomasyon şeklinde bölümlerden mezun olmak
  • SHGM onaylı 6, 7 ve 11A modül sertifikalarına sahip olmak
  • En az B1 seviyesinde İngilizce bilmek YDS’de 45 ve üzeri puan almak
  • Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması
  • Sağlık durumu içinde kurum tarafından verilen raporun sorunsuz olarak alınması şeklinde adayların başvuru şartları vardır.

Bu şartlar üzerinden yapılacak başvuru işlemlerinde adayların işe alımları değerlendirilecektir. Her aday için ayrıca yapılacak değerlendirme sonucunda, sonuçlar duruma göre adaylara bildirilecektir. 

Türk Hava Yolları (THY) İŞKUR Üzerinden 150 Uçak Bakım Teknisyeni Alım Başvuru İşlemleri

01.01.1991 sonrasında doğmuş olan tüm adaylar yukarıda bulunan şartlar dahilinde THY personel alımına başvuru yapabilmektedir. Bu şekilde değerlendirilecek personel alımı için adayların ilk olarak Türkiye İş Kurumuna online şekilde aktif başvuruda bulunması gerekiyor.

İŞKUR’da başvurusu bulunan adaylar Türk Hava Yolları Kurumuna gönderilerek başvuru değerlendirilmesi sağlanacaktır. Adayların genel olarak İstanbul’da ikamet etmesi de öncelikli olarak sağlanan başvuru şartları arasında yer almaktadır.