Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Türk Hava Yolları 10 bin kişiye daha istihdam sağlayacak

Pegasus Hava Yolları yeni personel alımı yapacak.
Spread the love

Türk Hava Yolları şirketinde Yönetim Kurul Başkanlığı görevini sürdüren ve Atatürk Havalimanında başarılı bir dönem geçiren İlker Aycı bayram tatili için büyük bir yoğunluk beklendiğinden dolayı 2019 yılında 8400 kişinin istihdam edileceğini duyursa da ihtiyaç sebebiyle bu sayının 10 bine ulaşacağını açıkladı.

PERSONEL ALIM SAYISINDA BİR REKOR OLACAK

Aycı’nın açıklamalarına göre Türk Hava Yolları bünyesinde hâlihazırda 66 bine civarında personel çalışmakta. Yılın başında şirketin planı 8 bin üzeri bir istihdam yapmak iken kalitenin artırılması ve hizmete erişimin kolaylaşması açısından bu sayının 10 bine çıkacağı duyuruldu. Türk Hava Yolları resmi sitesinden personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu yazımızda iş başvurusunun nasıl yapılacağı ve şartları hakkında detaylara yer vereceğiz.

PİLOT ADAYLARI İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Türk Hava Yolları kendi pilotlarını yetiştirmeye önem veren bir kuruluştur, 29 Ağustos gününe kadar en azından ön lisans mezunu olan adayların ikinci pilot olarak başvurabileceği ilan resmi sitede yayınlandı. Şartlar ise bir hayli fazla, aşağıdaki genel şartları sağlayamayan kişiler başvuru yapamayacaklardır:

          Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar veya mavi kart sahibi olmayanlar

          Minimum ön lisans mezunu olmayanlar

          1 Ocak 1989 tarihinden önce doğanlar

          157 santimetreden kısa veya 195 santimetreden uzun olanlar, vücut kitle endeksine uygun olmayanlar

          Askerlik görevini yapmamış veya tecil ettirmemiş olanlar

          Adli sicil kaydı bulunanlar

          Daha önce Türk Hava Yolları kuruluşlarından disiplinsizlik sonucu ayrılanlar veya fesih yoluyla ayrılanlar başvuru genel şartlarına uygun değillerdir.

          Tüm bunlara ek olarak yabancı dil şartı ve sağlık şartı da aranmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR VE SÜREÇ NASIL İŞLER?

Şartları yerine getirebilen adaylar yalnızca internet üzerinden ilana başvurabilirler. Başvuran kişilerin kıstasları sağlamadığı tespit edildiği takdirde başvuru direkt olarak reddedilecektir. Başvuruların değerlendirilme süreci ise şu şekildedir:

          İngilizce sınavı (Aday başvuru aşamasında belgeyle beyan etmediği takdirde)

          Teknik Yeterlilik Testi

          Kişilik ve Yetkinlik Değerlendirmesi

          Kurul Mülakatı, Boy ve kilo ölçümleri, evrakların kontrol edilmesi

          Sağlık Kontrolü