Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

Karabük Tıbbi Sekreterlik Kursu
Spread the love

Özel ve devlet hastanelerinde çalışan tıbbı sekreterler operasyonel işlerin yürütülmesine yardımcı olur. Erkek veya kadın bu bölümde rahat bir şekilde çalışabilecektir. Bu bölümde çalışmak isteyenler tıbbi sekreterlik kursuna katılım sağlayabilirler. Bu kurs ilgili yetkili kurumlar tarafından verilir. Tıbbı sekreterlik kursu için herkes başvuru yapabilir. Hastanelerde özellikle de hastanın karşılanma aşamasında görev alan kişiler kayıtların yapılmasından hastanın istediği bölüme yönlendirilmesi gibi işlemleri yapar. Evrak işlerinin düzenli olarak yapılmasından da sorumludur. Hastanın yatış ve çıkış işlemlerinin yapılması aşamasında rol alan bu kişiler sertifikaları ile istedikleri hastanede kolayca iş bulabilirler. Sizde tercih ederek bu alanda çalışabilirsiniz.

Tıbbı Sekreter Ne İş Yapar

Tıbbi sekreter hastanenin evrak işlemlerinin düzenlenmesinden sorumludur. Bunun için ilgili düzenin sağlanması aşamasında rol alır. Hastanenin arşivini de düzenler. Gerekli kayıtlara kolay bir şekilde ulaşılmasına olanak sağlar. Bu sayede operasyonel işlemler daha hızlı bir şekilde yürür. Hastaneye giriş ve çıkış yapan hastaların kayıt edilmesinden de sorumludur. Yatış ve çıkış işlemlerini düzenli bir şekilde yapar. Çalıştığı servisin istatiksel verilerini de düzenler. Bu sayede ilgili veriye de kolayca erişim sağlanabilir.

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

 • Hastanenin arşivini düzenler
 • Hastanenin ve çalıştığı servise giriş yapan hastaları, yapılan tedaviyi, taburcu olan hastaları, ölenleri vb. kaydeder ve düzenler.
 • Hastanede çalıştığı serviste hasta kaydını ve taburcu işlemlerini sürdürür.
 • Çalıştığı servise yeni gelen hastaları, taburcu olan hastaları doktora bildirir.
 • Çalıştığı servisinin istatistik verilerini düzenler.

Kimler Tıbbi Sekreter Olabilir

Tıbbi sekreter olabilmeniz için herhangi bir mezuniyet şartı gerekmiyor. Normalde üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan kişiler bu bölümde çalışabilmektedir. Ancak tıbbı sekter sertifikası alarak sizde mezuniyet şartı aranmaksızın başvuru yaparak çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. Sertifikanın alınması aşamasına eğitimlere katılma gibi bir zorunluluk da bulunmuyor. İsterseniz uzaktan eğitim ile sertifikaya sahip olabilirsiniz. Bu da en iyi sonucu elde etmenize olanak sağlayacaktır. Bu işi yapmak isteyen kişilerde bazı özelliklerin bulunması gerekiyor. Aşağıdaki şartları taşıyorsanız sizde başvuru yapabilirsiniz.

 • Ayrıntıları kaçırmayan
 • Düzenli ve dikkatli
 • Kurallara uyan
 • Sorumluluk duygusuna sahip
 • Oturarak ve hastane içi ortamda çalışmaktan hoşlanan
 • Sabırlı ve iletişim yeteneği kuvvetli olanlar

Bu bölümün evrak işleri oldukça yoğundur. Bunun için kurallar çerçevesi içerisinde disiplinli bir çalışma yapabilirseniz tercih edebilirsiniz. Masa başı iş olmasından dolayı sürekli olarak oturarak çalışırsınız. Ayrıca insanlar ile devamlı bir iletişim halinde olursunuz. Bundan dolayı bu alanda çalışacaksanız bu detaylara dikkat ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yukarıda maddeler şeklinde yazan özellikler çok basit ve herkeste varmış gibi gelse de son maddeye dikkat edin. Gerçekten sabırlı ve iletişim yeteneğine güvenen insanlar için ideal bir meslektir. Çünkü bazen onlarca insan size aynı soruyu birkaç dakika içerisinde sorabilir ve bu bir süre sonra gerçekten çekilmez bir hal alabiliyor. Bu tarz durumlara karşı pratik çözümler üretecek ve iletişim konusunda sorun yaşamayacak kimseler kesinlikle bu tarz işler için ideal kişilerdir.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Tıbbi sekreterlik eğitiminde işle ilgili bilgiler size sunulur. Önce bu bölüm tanıtılarak başlangıç yapılır. Daha sonra iş kapsamı ve detayları hakkında bilgiler sunulur. En çok nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda da bilgiler sunulur. Bu eğitimlere uzaktan katılım sağlayarak da başlangıç yapabilirsiniz. Belirli bir süre eğitimleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Eğitim sonucunda sertifikanız size verilir. Bu sayede sertifika ile iş başvurularınızı güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Devlet veya özel kurumlarda işe kabulünüz daha hızlı olacaktır.

Üniversitenin 2 yıllık bölümlerinden mezun olarak bu tarz işi yapabilirsiniz. Elbette tıbbi sekreterlik eğitimi verilen kurumlardan mezun olmak gerekiyor. Tek şart elbette bu değil. Birde özel olarak tıbbi sekreterlik sertifikası veren kurumlar var ve bu sertifika sayesinde istediğiniz şekilde sağlık kurumlarında iş bulabilirsiniz. Üniversite mezunu olmasanız bile elinizde bulunan sertifikada denklik belgesi olduğu için rahatlıkla her türlü sağlık sektöründe hizmet veren kurumlarda çalışabiliyorsunuz.

Tıbbi sekreterlik sertifikası almak için eğitim görmek ve eğitimin sonunda yapılacak sınavdan başarıyla ayrılmak gerekiyor. Sonrasında ise bu belgeyi almaya hak kazanıyorsunuz. Günümüzde bu tarz sertifikalar uzaktan eğitim programları ile bile alınabiliyor.

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

Neden Tıbbi Sekreterlik Eğitim Kursu Almalıyım?

Bu tarz bir kursa giderek sertifika almak isteyenler neden bunu yapmalıyım diye kendisine soruyor. Tıbbi sekreterlik tarzındaki işler sürekliliği olan yılın 12 ayı yapılan mesaili bir iştir. İşten atılma ya da işsiz kalma gibi dertlerin minimum seviyelerde olduğu bir iştir.

Tıbbi sekreter olarak görev yapan kişiler sağlık kurumlarında çalışır ve mesai saatleri bellidir. Ekstra durumlar dışında mesainin artması gibi şeyler söz konusu değildir. Hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde hizmet veren kurumlarda çalışma fırsatı bulunur. Bu tarz yerlerde iş bulabilmek iş başvuru yapabilmek için tıbbi sekreterlik kursu sertifikasını almanız gerekiyor.

Tıbbi Sekreterlik Kursuna Nereden Başvuru Yapabilirim?

Tıbbi sekreter olarak çalışmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da bir kursa katılıp sertifika almak gerekiyor. Bu tarz bir sertifika almak için bununla alakalı hizmet veren özel eğitim kurumlarına başvuru yapabilirsiniz.

Tıbbi sekreter olarak çalışmak için mutlaka sertifika sahibi olmalı ve sonrasında iş başvurusu yapmalısınız. İş başvurunda sizlere mutlaka sertifika ya da üniversiteden mezun olduğunuz bölüm sorulacaktır.  Uzaktan eğitim veren kurslarla yaşadığınız şehirde bu tarz hizmet veren bir eğitim kurumu olmasa bile uzaktan eğitim ile kesinlikle bu tarz bir sertifika almaya hak kazanırsınız.

Her türlü sağlık kurumuna bu tarz bir belge ile başvuru yapabilirsiniz. Özel ya da devlete ait sağlık kurumlarında geçerli olacaktır.

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tunceli Tıbbi Sekreterlik Kursu

Tıbbi Sekreterlik İş İlanları

Tıbbi sekreterler sağlık kurumlarının sık sık aldığı personeller arasındadır. Sürekli olarak ihtiyaç duyulduğu için yılın 12 ayı birçok kurum ya da kuruluş tıbbi sekreter almak isterler. O yüzden her dönem bu tarz işler için iş başvurusu yapabilirsiniz. İş ilanları yeni açılan hastaneler ya da benzeri sağlık kuruluşlarını kapsar. Ayrıca bunların dışında ekstra personele ihtiyaç duyan kurumlarda tıbbi sekreterlik için personel alımları yapabilirler.

Tıbbi sekreterler sağlık birimleri için önemlidir. Sürekli olarak ihtiyaç duyulduğu için bu tarz bir iş için her zaman şansınız demektir. Devlet hastaneleri ya da devlete ait olan sağlık birimleri genelde personel alımları ile alakalı bildirileri kendi internet siteleri üzerinden yaparlar.

Tıbbi Sekreter Maaşları Ne Kadar?

Tıbbi sekreter olarak görev yapacak personellerin maaşları sabit değil. Üniversite mezunu olan ve bu tarz bölümlerden mezun olanlar daha yüksek maaşlarla çalışabiliyor. Elbette tıbbi sekreter olarak sertifikalı çalışan personellerde iyi maaşlar alıyor. Ancak devlet ve özelde hizmet veren kurumlara göre de maaşlarda değişiklik olabiliyor. Bu süreçte değişiklikler yaşanılan şehir ve hizmetlere göre de değişiklik gösterebilir.

Özel hastanelerin döner sermayesinin farklı olması maaşlardaki en büyük etken birde büyük şehirlerdeki hastanelerde görev yapan tıbbi sekreter personelleri biraz daha yüksek maaş alabiliyor. Döner sermaye ve kar marjı büyük şehirlerde doğal olarak daha fazla oluyor. Maaşlar ortalama 3000 lira ila 3500 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu maaşlardan daha fazla kazanan personellerde olabilir ancak ortalama olarak kesinlikle maaşlar bu şekilde oluyor.