Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tulum giyip okul boyadı

Tulum giyip okul boyadı
Spread the love

Şehir merkezine 13 kilometre mesafede tespit edilen Kazlı köyündeki 3 derslikli Kazlı Köyü İlkokulunda misyon yapmış Adanalı Melek Taşdelen ve Düzceli Elif Sarı, Şubat 2019’da atandıkları okullarını boyamak için yaz tatil döneminde İl Ulusal Eğitim Müdürlüğüne başvurdu.

Buradan gereksinimleri olan boya ve malzemeleri İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünden temin eden iki öğretmen dost, okulu boyamak için takviye istedi.

Biri ana kategorisi, 3 dersliğin yer aldığı iki binayı boyamak isteyen öğretmenlerden haberdar olan İl Ulusal Eğitim Müdürü Tekin de il genelindeki okul tamir ve tadilat çalışmalarında misyon alan tek ekibini okulun boya işleri için görevlendirdi.

Bununla da yetinmeyen Tekin, okulun boyanacağı gün köye gelerek üstüne tulumu giyip öğretmenleriyle okulu boyadı. Okulun içerisinde ve dışındaki boya ve kimi tadilat işleri, Tekin ve görevlendirdiği ekibin yanında öğretmenler Taşdelen ve Sarı doğrulusunda gerçekleştirildi.

Hem öğretmenlere sürpriz yapıp takviye olan hatta talebelere henüz nezih tek ortamda ders yapma olanağı sunabilmek isteyen Mehmet Faruk Tekin, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı izahta, şehirde merkeze bağlı köy okullar dahil 62 okulun bakım ve onarımını tamamladıklarını anlattı.

Ayrıca 82 okulun boyama prosedürünü boya sunarak ya da boyatarak eğitim öğretim devresine hazır duruma getirdiklerini söyleyen Tekin, Kazlı köyündeki iki öğretmenine boyada takviye ettiği için de ayrı olarak neşeli olduğunu söyledi.

Hiç köyde çalışmadım fakat bu gün arkadaşlarımla burada olmaktan kaynaklı defa neşeli oldum.” diyen Tekin, şu şekilde konuştu:

Bizim öğretmenlik mesleğimiz yalnızca dört duvar arasında değil, her kısımda öğrenen ve öğreten kişileriz. İyi ki öğretmeniz diyoruz.

Öğretmenlerimizin bilhassa mesleksel eğitim çalışmaları döneminde böyle etkinliklerle uğraşmaları bizi defa memnun etti. Ben de katılmak istedim. Biz de arkadaşlarımızla tek ekip olarak gidelim, arkadaşlara yardımcı olalım, okulu birlikte boyayalım ve hazır duruma getirelim istedik.