Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

TÜBİTAK TÜSSİDE 25 araştırmacı alacak

Tübitak Başkanlığı 16 personel alımı yapacağını duyurdu.
Spread the love

TÜBİTAK Türkiye sanayi sevk ve idare enstitüsü farklı branşlarda 25 adet araştırmacı alımı yapacak! Başvuru tarihleri 09.08.2019 ile 30.08.2019 tarihleri aralığında. Mülakat ve sınav bilgisi ise ön değerlendirmeyi geçen, başvuru şartlarını taşıyan adaylara daha sonra duyurulacak. Görevlendirilecek kişiler Gebzede çalışacak.

Genel Şartlar

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Bay adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

Taksirle işlenen suçlar, seçenek yaptırıma dönüştürülmüş kısa süreli suçlar ile ertelenmiş suçlar hariç olmak üzere; 6 aydan fazla hapis cezası almamış olmak. Affa uğramış olsa dahi devletin güvenliğine, anayasal düzene karşı işlene suçlar ile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanmak, hileli iflas, fuhuş gibi yüz kızartıcı şeref ve onur kırıcı suçlardan veya kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırmak, devlet sırlarını açıklamak suçlarından mahkum olmamak.

667 sayılı KHK ile hüküm altına alınan terör örgütlerine MGK tarafından belirtilen milli güvenliğe karşı faaliyeti olan yapı, oluşum, gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı, irtibatı bulunmamak.

Görevini devamlı olarak yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya sakatlık bulunmamak,

Ağırlıklı mezuniyet ortalaması 3,20 ve üzerinde olmak

Normal süresinin dışında en fazla 1 yıl gecikmeli mezun olmuş olmak

Zaman aşımı süresi olmaksızın İngilizce yeterliliğini sınavlar ile kanıtlamak.(Tablo adresini aşağıda belirttik)

Başvuru Yönergesi

İlana müracaat edebilmek için tusside.tubitak.gov.tr adresinden iş başvuru sitemine kayıt olmak gerekiyor. Bu sistem dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Referans kodu seçilerek başvuru yapılacak olup bu işlemi yapmadan yapılan başvurular geçersizdir. En fazla 1 tane referans kodlu kadroya başvuru yapılabilecektir. Adaylardan başvurusu kabul edilenler en yüksek puandan başlanarak 10 katı kadar aday mülakata çağrılacaktır.

Bilgilerin hatalı girilmesi, yalan beyanlı bilgi girilmesi durumunda başvuru geçersizdir, kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

Belgeleri eksik olana adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu belgeler özetle;

Üniversiteye giriş sınav sonuç belgesi

Üniversiteye giriş sına yerleştirme belgesi

Detaylı güncel özgeçmiş

Lisans diploma onaylı belgesi veya denklik belgesi

YÖK mezun belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir)

Transkript belgesi(onaylı)

Yabancı dil sınav sonuç belgesi

Tecrübesi olan adaylar için çalışma belgesi ve SGK dökümü

Askerlik durum belgesi(tecil, terhis, muaf)

Başvuru bilgilerini temel olarak haberimizde özetledik. Daha detaylı bilgi ve alınacak araştırmacılar için özel şartlara https://media.iskur.gov.tr/31570/tubitak-tusside-30-08-2019.pdf adresinden ulaşabilirsiniz