Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

TÜBİTAK İŞKUR üzerinden personel alım ilanı yayınlandı

36 Şehre İŞKUR’dan personel alımı yapılacak
Spread the love

TÜBİTAK İŞKUR üzerinden en az lise mezonu personel alım ilanını yayımladı. KPSS şartı olmadan alınacak lise mezunu personellerin başvuru şartları değerlendirilmesi de açıkladı. TÜBİTAK tarafından yapılacak personel alım şartlarında öncelik olarak İŞKUR başvuru ilanı bulunmaktadır.

Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacak personel alımı TÜBİTAK kurumuna gönderilecektir. Genel alım sonrasında son onaylama ve işe alım işlemleri de TÜBİTAK tarafından yapılacaktır. Kamu personeli olarak yapılacak personel alımında adayların başvuru şartları ve işlemleri de belirli adımlar dahilinde olmaktadır. 26 Ağustos 2019 Resmi gazetede yayımlanan bilgilere göre TÜBİTAK personel alımında öğrenim durumu en az lise mezunu olacaktır. KPSS şartı bulunmadan yapılan personel alımında adayların öncelik olarak Türkiye İş Kurumuna kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

TÜBİTAK Personel Alımı Personel Kadrosu 

Güvenlik soruşturmasında başarılı olarak geçen tüm adayların başvuru değerlendirmeleri yapılacaktır. En az lise mezunu şeklinde yapılan başvuru işlemlerinde TÜBİTAK bünyesinde çalışmak üzere;

  • Teknisyen 
  • Usta
  • Tekniker
  • Koruma memuru şeklinde açık pozisyonlar belirlenmiştir. 

Bu pozisyonlarda yer almak isteyen adaylar belirlenen tarih ve başvuru şartları doğrultusunda İŞKUR’a kayıt oluşturmalıdır. Genel olarak oluşturulan kayıtlarda direkt olarak TÜBİTAK kurumuna ulaşacaktır. Kurum tarafından yapılacak başvuru şartları da aşağıda detaylı olarak verilmiştir. 

TÜBİTAK En Az Lise Mezunu Personel Alımı Başvuru Şartları

Belirtilen kadrolara göre alım şartlarında farklılıklar olabilmektedir. Bunun için adaylar başvuru yapacağı pozisyona göre şartların değerlendirmesini yapmalıdır. 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu güvenlik soruşturmasından başarılı olarak geçmek
  • Kurum tarafından belirlenen sağlık durumundan temiz olarak geçmek
  • Ekip çalışmasına uyumlu olmak
  • Alanda en az 1 yıl tecrübe sahibi olma şeklinde başlıca başvuru şartlarının dışında her pozisyonda farklı öğrenim durumu da değerlendiriliyor.

Koruma memuruna göre yaş sınırı 27, teknisyen tekniker ve diğer kadrolarda bulunan yaş sınırı 29 olarak belirlenmiştir. Bu gibi başvuru şartlarının ve formunun açıklamalı olarak İŞKUR sayfasında da bulunması adaylara kolaylık sağlamaktadır. Böylece adaylar ilk başvuru işlemlerini Türkiye İş Kurumu sayfasına yapmalıdır. Kurum tarafından belirlenen açıklamaya göre son başvuru tarihi 2 Eylül olarak belirlenmiştir.