Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Teknolojik alanında doktora yapacaklara burs veriliyor

Teknolojik alanında doktora yapacaklara burs veriliyor
Spread the love

Türkiye İlmi ve Teknolojik İnceleme Müessesesi (TÜBİTAK) doğrulusunda malumat güvenliği, blok zincir teknolojileri, bulut bilişim, nesnelerin interneti, suni zeka ve enerji teknolojileri gibi alanlarda vatan dışında hekime inşa etmeyi talebelere burs sağlanacak.

Yurt Dışı Hekime Burs Programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Heyeti ile TÜBİTAK İdare Heyetinin tespit ettiği alanlarda yurtdışında hekime inşa etmeyi talebelere takviye verilecek.

Bilgi güvenliği, biyoenerji, blok zincir teknolojileri, bulut bilişim, ilave etmeli (additive) üretim, enerji depolama teknolojileri, enerji verimliliği, geniş bant teknolojileri (kablolu/kablosuz etkileşim teknolojileri, IP teknolojileri), güneş enerjisi, kömür teknolojileri, kuantum teknolojileri, mikro/nano/opto-elektromekanik sistemler, nesnelerin interneti, robotik, mekatronik ve otomasyon, yel enerjisi, tarım ve hayvan biyoteknolojisi ile suni zeka ve makine öğrenmesi alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler, yurtdışında tek hekime programına kayıt yaptırmış olmaları şartıyla uygulamaya başvurabilecek.

Son Müracaat Tarihi 21 Ekim

Söz hususu uygulamaya, lisans öğrenimlerinde nihai sınıfa geçmiş, lisans öğrenimini bitirmiş, tek lisansüstü programına kayıtlı ya da tek lisansüstü uygulamasını bitirmiş öğrenciler müracaatta bulunabilecek.

Son müracaat tarihi 21 Ekim olan uygulama kapsamında, burs almaya hak kazanan talebelere yol, maaş hayat masrafı, eğitim harçları ve sıhhat sigortası dayanağı verilecek.

Bursiyerlerin, belgelemeleri koşuluyla kayıt yaptırdığı okulun müracaat fiyatı, eğitim görülecek ülkeye ilişkin vize bedeli ve her tek imtihan türü için tek kereye özgü genel beceri imtihan fiyatları de ödenecek.

Doktora eğitimini bitirmek için bursiyere tanınmış müddet altı sene olarak belirlenirken, burs ödeme müddeti iki sene olacak.

Bursiyer, bursunu fakat küme idare heyetinin makul bulması durumunda aralıklı ya da dönemsel olarak kullanabilecek.

Doktora öğrenimini belirti edilen müddette tamamlayamayanlara ya da doktorasını tamamladıktan ardından hekime ertesi çalışma inşa etmeyi bursiyerlere makul görülmesi durumunda ek müddet verilecek.

Başvurular, TÜBİTAK Bilim Kişiyi Takviye Uygulamaları Başkanlığı (BİDEB) Müracaat ve Seyretme Sistemi üstünden (https://e-bideb.tubitak.gov.tr/giris.htm) online olarak yapılacak, müracaat neticeleri Aralık ayında açıklanacak.