Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

TCDD’ye KPSS şartı aranmaksızın personel alımı yapılacak

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü demiryolu hattı bakım onarımcısı alımı iş ilanı yayımladı
Spread the love

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kurumunun yayınladığı 3 ilan neticesinde KPSS şartı aranmaksızın 38 personel alacağını açıkladı. Başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağı da bildirildi. Adaylarda aranan kriterlere, şartlara ve diğer detaylara yazımızda değineceğiz.

HANGİ GÖREVLERDE ÇALIŞILMAK ÜZERE KAÇ PERSONEL ARANIYOR?

TCDD’nin yayınlamış olduğu ilana göre istihdam edilmesi beklenen adayların makinist, lokomotif tamircisi, motor tamircisi, vagon imalatı ve tamircisi, teknik servis elemanı kadrolarına başvurabilecekleri açıklandı. Tüm bu kadrolarda toplamda 38 personel istihdam edilecek.

ADAYLAR NASIL BAŞVURABİLİR VE SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar en geç 9 Ağustos tarihine kadar Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürlüğü resmi sayfasında bulunan başvuru formunu tam olarak doldurduktan sonra TCDD’nin İnsan Kaynakları Dairesi’nin adresine posta yoluyla gönderebilir veyahut şahsen giderek başvuruyu tamamlayabilir.

ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

          Başvuruda bulunacak Makinist adaylarının tren makinistliği konusunda mesleki açıdan yeterli olduğunu bir belge ile kanıtlaması gerekmektedir. Bu mesleki yeterlilik elektrik, elektronik, raylı sistemler, makine gibi bölümlerden mezun olunması dolayısıyla elde edilir. Başvuracak adaylar için KPSS şartı olmayacaktır.

          Motor tamircisi, vagon imalatı ve tamircisi, lokomotif tamircisi kadroları için başvuracak adayların meslek yüksekokullarında makine ve metal teknolojisi veya motorlu araçlar teknolojisi bölümlerinden mezun olmuş olmalılar. Ek olarak bu kontenjanlar eski hükümlüler için açılmış olup yalnızca eski hükümlüler istihdam edilecektir. Bu kadrolar için adayların istihdamını KPSS puan sıralaması belirleyecektir.

          Teknik servis elemanı kadrosu ise engelli vatandaşlarımız için açılmış olup adayların meslek yüksekokullarından elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik veya elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir. Engellilere açılan bir kontenjan olduğu için adayın kişisel durumu engelli olmak zorundadır.