Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Taşeronlar İçin Güzel Haber! Bölge İdare Mahkemesi Kararı

Spread the love

Taşeronlar için güzel haber İstanbul Bölge İdare Mahkemesinden geldi. Taşeronların sorunlarının bir çoğu halen çözülmüş bulunmamakta. Bu bağlamda verilen karar bir sorunun çözümü niteliği taşıyor. Mahkeme kararı emsal niteliği taşıyor.

Taşeronlar için güzel haber İstanbul Bölge İdare Mahkemesi kararı ile gelmiş oldu. Bu kapsamda daha önce yaşanılan mağduriyetlerin önüne geçmesi açısından güzel ve emsal bir karar olarak görülüyor. Taşeronların sorunlarının tamamında halen çözümü bekleyen durumlar bulunmaktadır.

Bölge İdare Mahkemesi kadroya geçen işçi (taşeron) aynı kurum içinde olmak kaydıyla, başka bir ile nakil olabileceğine karar verdi.

Yaşanan olay kadroya geçen ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan bir işçinin (taşeron) eşinin Van’a atanmasından dolayı, Van iline nakil istemiş ancak bu talebi reddedilmiştir.

Talebin red edilmesi üzerine mahkemeye veren taşeron personel davayı 8. İdare Mahkemesi davacı lehine sonuçlandırmıştır. Bölge İdare Mahkemesi de bu kararı onamıştır.

Taşeron personelin açtığı ve lehine karara bağlanması bir çok taşeron çalışanı için emsal niteliği taşıyor. Bu kapsamda taşeron işçiler nakil talebinde bulunabilecek. Taşeronların diğer sorunlarının bir an evvel çözüme bağlanması ve kadroya geçemeyenlere kadro tanınması gelen talepler arasında yer aldığı da söylenebilir.