Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tarım ve Orman Bakanlığı yeni personeller arıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı 5000 memur alımı yapacak
Spread the love

İşkur üzerinden yeni bir ilan yayınlayan Tarım ve Orman Bakanlığı, yeni personeller alacağını duyurdu. Kısa bir süre önce verilen ilan için başvurular elektronik olarak yapılabiliyor.

Personel ilanı yayınlayan Tarım ve Orman Bakanlığı, belirli alanlarda uzman kişiler alıyor. Ancak ilanlardan bazılarına başvurmak için üniversite mezunu olma şartı aranmıyor. Örneğin Fotoğrafçı ilanında minimum eğitim düzeyi lise mezunu olarak belirlendi. Bunun yanı sıra çeşitli konularda deneyim sahibi olunmasını isteyen Tarım ve Orman Bakanlığı, çeşitli alanlarda çalışanlar arıyor. Bunlardan Fotoğrafçı ilanına başvurmak için en az 2 yıl deneyim sahibi olunmasını isteyen kurum, aynı zamanda 18 – 27 yaş sınırı belirliyor. MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikasına sahip olunması ve AutoCad ile Photoshop gibi programların yakından bilinmesi gerekiyor. Bu şartları karşılıyorsanız ilana İşkur üzerinden hemen başvurabilirsiniz. Büro yönetimi ve yönetici asistanı ilanına başvurmak içinse meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun, en az 4 yıl deneyime sahip, 18 – 35 yaş arasında, KPSS’den en az 60 puan almış ve Ankara’da ikamet ediyor olunması gerekiyor. 

Ziraat Mühendisi Aranıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen ilanda göze çarpan bir diğer unvan ise Ziraat Mühendisi oluyor. İlgili alandan mezun, 18 – 30 yaş arasında ve KPPS’den en az 60 puan alan kişiler aranıyor. Bunların yanı sıra Ankara’da ikamet ediyor olmak da bir diğer şart olarak belirleniyor. Aranan personeller içerisinde ayrıca Endüstriyel bakım onarım teknisyeni ve ahşap doğrama teknolojisi teknisyeni ve inşaat boyacısı da yer alıyor. En az 2 yıl deneyim gerektiren bu alanlar için 18 – 35 yaş sınırı kabul görüyor. Lise mezunu veya dengi bir okuldan mezun olmak yeterli.