Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tarım ve Orman Bakanlığı 60 KPSS puanıyla 4 bin 996 personel alım ilanı yayımlandı

KPSS şartsız hemşire alımı özel hastaneler tarafından yapılıyor
Spread the love

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılı için 5 bin civarında personel alımı yapacağını Resmi gazete aracılığı ile duyurdu. Sözleşmeli personel statüsünde alım yapacağını açıklayan Bakanlık çeşitli unvanlarda personel istihdamı yapacaktır. Personel alımı için tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

 Bakanlığın duyurusuna göre 4 bir 996 personel istihdamı yapılacaktır. Alınacak personel unvanları ve alım şartları da ilan detaylarında bildirilmektedir. KPSS puan sıralaması dikkate alınarak yerleştirme yapılacağı da belirtilmiştir.  

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 2 bin 700 orman muhafaza memuru alınacağı belirtilmiştir. KPSS puanı olarak en az 60 puan alan adayların başvuruları dikkate alınacağı belirtilmiştir. Sıralama başvuru yapan adaylar arasında en yüksek KPSS puanından başlanarak alım yapılacağı açıklanmıştır. 

Orman mühendisi olarak Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 1150 personel alımı yapılacaktır. Alım şartları yine KPSS dikkate alınarak yapılacağı belirtilmiştir. 

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çeşitli kadrolarda 1146 personel alımı yapılacaktır. Alım yapılacak kadrolar mühendis, avukat, biyolog, laborant, tekniker, büro personeli ve destek personelleri olacaktır.

Personel Alımı Başvuru Şartları

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde alımı gerçekleştirilecek personelleri için başvuru pacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir. 

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesine göre tüm şartların sağlanması gerekmektedir. 
  • İlan başvuru tarihi itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak
  • 2018 – KPSSP3 Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almak
  • Sağlık kurulu raporu almak ( Ülkemizin her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabileceğini gösteren rapor)
  • Kamu haklarından mahrum bir durumda olmamak
  • Herhangi bir görevini yapmaya engeli olmamak.

Personel Alımı Başvuru Süreci

24 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan personel alım süreci 7 Ekim 2019 tarihinde tamamlanacaktır.  Başvurular e-devlet web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Personel alımı için tüm başvurular yapıldıktan sonra başvurular değerlendirilecektir. Başvuruların bitmesinden sonra kısa süre içerisinde sonuçlar açıklanarak istihdamlar yapılarak yerleştirilen adaylar görevlerine başlayacaktır.