Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tarım ve Orman Bakanlığı 5000 memur alımı yapacak

Tarım ve Orman Bakanlığı 5000 memur alımı yapacak
Spread the love

Tarım ve Orman Bakanlığı 5000 memur alımı yapacak. Tarım ve orman Bakanlığı uzun süredir alım yapmıyordu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir daha önceleri yapmış olduğu açıklamalarda kadro çalışmaları yapılmadan alımlar yapılamayacağını ve bu çalışmaların ise en az bir yıl süreceğini belirtirken 29 Mart da katıldığı bir televizyon programında 5000 bin memur alınacağını duyurmuştu.Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı atama oluru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı.

 

Orman Genel müdürlüğünde alım yapılacak memur dağılımı ise şu şekilde olacak; 

 

800 memur, 300 şoför, 2700 orman muhafaza memuru ve 1200 orman mühendisi olarak belirlendi. Muhafaza memuru alımlarının şu an yürürlükte olan mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile uygulamalı ve sözlü sınavlardan başarılı olanlardan,şoför ve memur alımları için ise ÖSYM tarafından 2018 yılı KPSS puanlarına göre yerleştirme yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı kanunun şartlarını taşıması,askerlik görevini tamamlamış yada askerlik ile ilişkisi bulunmayan ve kamu haklarından mahrum olmamak aranmaktadır.

 

Bu alımlar ile yoğun iş yükünün azaltılması ve genç mezunlara kendi alanlarında istihdam sağlanması hedeflenmiştir. TOÇ-BİR SEN (Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası) den 5000 memur alımları ile ilgili bir teşekkür açıklamasıda geldi ve detaylar şu şekildeydi; Alımların yapılması için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a memur alımları için yapılan talebe hassasiyet ile yaklaşan Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e, bu süreçte yaptığı katkılardan dolayı Hazine ve Maliye Bakanlığı,Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü bürokratlarımıza teşekkür ediyor,yapılacak memur alımlarının kurumumuza ve kurum çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.