Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tarım Bakanlığı yaş şartını OGM alımı için kaldırdı

Tarım Bakanlığı yaş şartını OGM alımı için kaldırdı
Spread the love

Türkiye’de işsiz sayısının gün geçtikçe artıyor olması ile sadece gençler değil ayrıca herhangi bir neden ile işinden ayrılmak zorunda kalanlarda bulunmaktadır. Bu kişilerin yaşlarının da işe alınacak kişiler için getirilen yaş sınırının üzerinde olması tepkilere neden olmuştu. Gelen talepler karşısında da getirilen yaş şartı kaldırıldı.

Resmi Gazetede 29 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanan ilan ile Tarım Bakanlığı bünyesine 4.496 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Açılan bu ilanda bakanlığın pek çok kadrosunda görevlendirme yapılacağı belirtilmişti. Sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak olan bu kişilerin bazı şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Getirilen genel şartlar arasında ise ilana başvuru yapacak kişiler için getirilmiş olan 35 yaş sınırıydı. İlana başvuru tarihinde adayların 36 yaşından gün almamış olmaları gerekmekteydi. Bu şart gelen yoğun talepler üzerine kaldırılmıştır. 

Tarım Bakanlığı Bünyesine Alınacak Personelin Görevlendirileceği Kadrolar

Tarım Bakanlığının açmış olduğu 4.496 personel alımı için Resmi Gazetede yayınlanan ilan güncellendi ve değiştirilen yaş sınırı şartı da kaldırılmış oldu. Sözleşmeli personel olarak alınacak kişilerin ilana son başvuru tarihi ile 36 yaşından gün almamış olma şartı iptal edildi ve artık bu yaşın üzerinde olan kişilerde açılmış olan ilana başvuru yapabileceklerdir. İlan ile Tarım Bakanlığı bünyesinde bulunan Orman Müdürlüğüne alınacak olan personelin görevlendirileceği kadrolar ise şu şekilde açıklanmıştır.

  • 50 mühendis
  • 65 avukat
  • 11 biyolog
  • 11 laborant
  • 1 tekniker
  • 708 büro personeli
  • 300 destek personeli şoför
  • 1150 orman mühendisi
  • 2700 orman muhafaza memuru

Tarım Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan ilan 31 Ağustos 2019 tarihinde güncellemeler yapılarak tekrar yayınlanmış ve bu sayede artık işe başvuru yaş sınırı 35 olmaktan çıkmıştır. Bu ilana başvurular tüm ülkeden yapılmakta ve yine işe alınacak personel de ülkenin farklı şehirlerinde görevlendirme yapılacaktır.