Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli personel alımı için konuştu

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli personel alımı için konuştu
Spread the love

Tarım Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ; Personel Genel Müdürlüğünün yeni alımlar için çalışmalar  yaptığını, bakanlıkta görev verilecek kadroların az olduğunu, binlerce kişinin alınmasına yönelik bir beklenti oluşmamasını ve detayların ilerleyen günlerde belli olacağını açıkladı.

NTV’den Gelen Soruları Yanıtladı

Bakan Pakdemirli NTV muhabirlerine yaptığı açıklamada öncelikle herkesin Kurban Bayramı’nı kutladı. Herkesin hiç soru işareti yaşamadan kurbanlarını kesmelerini temenni etti. Ayrıca her kurbanlık döneminde sayı sorunu yaşandığını ama bu yıl 1 milyon 217 bin büyükbaş, 3 milyon 895 küçükbaş olduğunu hatırlattı. Beklentiler Kurban Bayramı sonrasında et fiyatlarında bir artış olmaması yönünde. Bakan www.hayvanbilgi.tarim.gov.tr adresine giriş yaparak kulak küpe numarasına girerek kesmek istediğiniz hayvanın bilgilerini öğrenebileceğimizi de sözlerine ekledi.

Bakan Alım Bekleyenleri Üzdü

Bakan Pakdemirli yeni nesil sera alanında yatırım yapanlar için Ziraat Bankası eliyle 7 yıl ödemeli 2 milyar TL sınırına dayanan kredi verildiğini belirtti. Ayrıca bakan cumhuriyet tarihinin en büyük bilgi ve belge kütüphanesi oluşturacaklarına değindi.

Tüm bu konuşmalar sırasında sıra atama bekleyen tarımcılara geldiğinde bakan bekleyenleri üzecek bir açıklamaya imza attı. Öncelikle bu konunun bütçe meselesi olduğundan bahsetti. İhtiyaç oldukça alım olacağını belirten Bakan Pakdemirli ayrıca devletin tek istihdam kapısı olmadığını da ekledi. Bu konuda bir beklentisi olan gençlerin verilecek hibelere yönelerek de iş sahibi olabileceklerini hatırlattı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından 5 bin personel alımının onaylandığını da duyurdu. Ayrıca imza işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra alımların başlayacağını bildirdi. 

İhtiyaçlar Hangi Bölümlerde?

Bakan ihtiyaç planlaması yapıldığında gıda, ziraat, veteriner, su ürünleri gibi alanlarda henüz bir ihtiyacın olmadığını sözlerine ekledi. Ayrıca ihtiyaç olması durumunda gerekli alımların olacağını da belirtti. Atama haberlerinden bahsedildikçe size güncel olarak sunacağız. Bizi takipte kalın.