Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Tabure üzerinde lise öğrencileri ders görüyor

Tabure üzerinde lise öğrencileri ders görüyor
Spread the love

İstanbul Bahçelievler Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne 650 öğrencinin başvuru yapılması sonrasında sınıf mevcutları 45’e çıkmış oldu. Bu sayının yüksek olması nedeni ile ders gören öğrencilerin tabure üzerinde ders görmesine neden oluyor. Kullanılmayan derslik alanların kullanıldığı okulda çok fazla kayıt yapılması ciddi sorunlara neden açtı.

Çocukların Beli Tabure Üzerinde Oturmaktan Ağrıyor

Çocuğun annesine konuyu anlatması ile ortaya çıkan bu durum Milli Eğitim Bakanlığına konuya el atması ile çözülmesi bekleniyor. Çocukların tabure üzerinde ders görmeleri, dersi anlamada sıkıntılar çıkaracağı gibi öğrencilerin bel ağrıları çekmesine de neden olmakta.

Sınıflar Çok Kalabalık Ve Sıkışık

Bahçelievler Cumhuriyet Anadolu Lisesinde yaşananların sadece tek olmadığı bu durumun çeşitli istanbul ilçelerinde yaşandığı da söyleniyor. Bu kapsamda Bayrampaşa, Kasaımpaşa ve Bakırköy gibi ilçelerde yer alan birçok lisede çocukların sıkışık ve kalabalık bir şekilde eğitim görmeleri eğitim kalitesinin düşmesine neden oluyor.

Eğitim Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mesut Mike, bu sorunun sadece İstanbul Bahçelievler Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne ait bir sorun olmadığını ve birçok okulda bu sorunun yaşandığını aktardı. Bakırköy Anadolu Lisesi’nde de yer yokluğundan kaynaklı sorunların yaşandığını söyleyerek bu durumun acilen düzeltilmesi gerektiğini söyleyerek Milli Eğitim Bakanlığını bu konuda ciddi anlamda konuya el atması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Bazı okulların İmam Hatip olması sonrasında daha sık rastlandığını söyleyerek gerekli düzenlemelerin yapılmak sureti ile çocukların daha sağlıklı ve rahat bir eğitim hayatı sağlanmalı diyerek sözlerini devam ettirdi. Son olarak bir annenin olayı sosyal medyaya yayması sonrası olayın kısa sürede duyulmasını sağlaması sadece bu okula has bir sorun olmadığını söyleyerek tüm okullarda bu sorunun çözülmesi gerektiği durumunu ortaya çıkarmıştır.