Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sürekli eğitim sayesinde 294 öğrenci üniversiteli oldu

Sürekli eğitim sayesinde 294 öğrenci üniversiteli oldu
Spread the love

Van Büyükşehir Belediyesi doğrulusunda para ödemeden açılan daimi eğitim ortasında okuyan 294 talebe üniversiteli oldu.

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin 2017 senesinde gerçekleştirdikleri ortak çalışma neticesi eğitime kazandırılan 12 derslikli daimi eğitim merkezinde; eczacılık, hukuk, mühendislik ve diş doktorluğu gibi gözde fakülteler ilk olarak olmak suretiyle 294 talebe üniversitelerin muhtelif kısımlarına yerleşti.

Sürekli eğitim ortasında iyi tek muvaffakiyet elde ettiklerini bildiren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Tevfik Tepe, gençleri topluma yararlı fertler olarak yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Eğitim merkezine kesif tek talebin olduğunu da ifade eden Tepe, “Yüzlerce gencimize burada kalifiye eğitim kurumları standartlarında eğitim veriyoruz.

Büyükşehir Belediyemiz bu gençlerimizin kaynak kitap gereksinimlerini para ödemeden karşılıyor. Merkezimiz bilhassa ekonomik manada dezavantajlı olan talebelere devasa katkı sağlıyor. Tamamen fiyatsız olan ve haftanın 7 günü eğitim veren merkezde; kılavuz, denk ağırlık, sayısal ve sözel branşlarda işin ehli öğretmenler misyon yapıyor.

Yeni eğitim öğretim senesinde da Allahın izniyle henüz değişik programlarla gençlerimizin yanı sıra olacağız. Başarımızı çoğaltmak için elimizden geleni yapmaya çaba edeceğiz” diye konuştu.

2019-2020 eğitim öğretim devresi için hazırlıklara başladıklarını da sözlerine ekleyen Tepe, kayıtların 19-23 Eylül tarihleri arasında yapılacağını, 30 Eylül de ise eğitime başlayacaklarını söyledi.