Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Soğan ve sarımsak mikropları yok ediyor

Soğan ve sarımsak mikropları yok ediyor
Spread the love

Beslenme ve Diyet Doktoru Şeyda Sıla Malûmatlı, “Bağışıklık sistemi insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan, zararı dokunabilecek mikropları fark ederek yok etmeye gayret gösteren tek sistemdir.

Antibiyotik kullanmadan bağışıklık sisteminizi tabii formüllerle güçlendirmeniz mümkün” derken kış aylarında tüketilmesi lüzumlenen tabii antibiyotikleri anlattı.

İşte bedenimizi mikroplardan arındıran antibiyotik ölçüsünde mucizevi gıdalar. Özellikle çiğ tüketildiğinde içeriğindeki sülfürlü bileşikler vasıtası ile bağışıklık sistemini güçlendiren, kansere karşı koruyan sarımsak hücre onarımını kolaylaştırıyor ayrı olarak helikobakter pilori gibi kimi bakterilerin çoğalmasını önlüyor. Ancak aşırı kullanımı bedende kanamalara yol açabiliyor.

Kokusundan kaynaklı birçok bireyin tüketiminden kaçındığı sarımsağa her sabah iki diş sofrada yer açmak çok yararlı. Aynı aileden olan soğan da hücre hasarına karşı koruyan ve bağışıklığı sağlamlaştıran defa kuvvetli tek antioksidan. Kefir, hele de mikropların kol gezdiği bugünlerde beden direncini artırmada birebir.

Son senelerde uygulanan bütün çalışmalar, derli toplu tüketildiğinde kefirin üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı savunucu olduğunu meydana koyuyor.

Kefir, gribal iltihaplanmalara karşı güvene alırken, bağırsakta kanser meydana getiren faktörleri engelliyor, probiyotik özelliği vasıtası ile sindirim sistemine faydalı oluyor. Ayrıca sinirsel rahatsızlıklara, iştahsızlık ve uykusuzluğa karşı da yarar sağlıyor.