Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sinüzitin bir numaralı düşmanı sigara

Sinüzitin bir numaralı düşmanı sigara
Spread the love

Sinüzit bazen çok ciddi sağlık sorunlarından bir tanesi olabiliyor. Yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olsa da birçok bu hastalığı hafife alıyor. Eğer tedavi edilmezse ileride farklı rahatsızlıklara da neden olabiliyor. Sinüzit çoğu zaman benzer sorunlarla ortaya çıkıyor.

Sinüzit benzer sorunlarla ortaya çıkıyor genel olarak burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı ve akut dönemde ateş ile kendini gösteren yüz bölgesinde bulunan hava boşluklarının iltihaplanması ile görülüyor. Son dönemde sinüzit çok fazla görülüyor. Bu durum ülkemiz içinde, geçerli ve toplumda en fazla yayılan hastalıklar arasında yer alıyor.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Nurten Küçük, sinüzit hastalığı, hakkında önemli açıklamalar yaptı. Sinüzit hastalığının bir numaralı düşmanının sigara olduğunu söyleyen uzmanlar bu tarz rahatsızlığı olan ya da geçmişte ailesinde sinüzit hastalığı olanların mutlaka dikkatli olması gerektiğini söylüyor.

Uzmanlar sinüzit tedavisinde artık ameliyatlarında kullanıldığını ilaç tedavisinin sonuç vermemesi gibi durumlarda, cerrahi müdahalenin yapıldığını söylüyor. Bu süreçte başarılı sonuçlarda elde ediliyor ve bu rahatsızlıkları olan kişiler ameliyatlarla eski sağlıklı yaşamlarına kavuşabiliyorlar. Elbette ameliyat ilk tercih değil. Yaşam kalitesini düşüren insanları zor durumda bırakan bir sinüzit hastalığı için son çare ameliyat olmuş durumda.

Uzmanlar ameliyat öncesinde ilaç tedavisini öneriyor ve hastalara bir takım önerilerde bulunuyor. Sinüzitten korunmak için sadece ilaç tedavisi yeterli değil. Bu rahatsızlığı olan kişilere uzmanlar bir takım önerilerde bulunuyor. Alerjik hastalıkları olanların mutlaka doktora giderek bu rahatsızlığı takip ettirmesi ve mümkün olan en kısa sürede bu rahatsızlıkları sonlandırması isteniyor.

Sinüzit rahatsızlıkları olan kişiler için doktorlar bol bol su tüketmelerini öneriyor. Ayrıca ani hava değişimleri de bu rahatsızlıkların artmasını neden oluyor.