Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sınıf geçme sistemi tamamen değişiyor

Sınıf geçme sistemi tamamen değişiyor
Spread the love

2019-2020 eğitim öğretim dönemi artık başlıyor. Yeni düzende bir çok ara tatil olacak. Öğrencileri ve öğretmenleri her açıdan farklı bir eğitim dönemi bekliyor. Sınıf geçme sisteminde de bir takım değişiklikler olacak. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte sınıf geçme sistemi başta olmak üzere eğitim düzeninde önemli değişiklikler yapıldı. Yapılan son değişiklikleri ve merak edilen detayları haberimizde sizlere aktaralım.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamayla yeni sistem hakkında hem önemli bilgiler verdi hem de merak edilenleri yanıtladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesinde merak edilen soruları yanıtladı. Orta öğretimde sınıf geçme sistemi tamamen değişiyor. Yapılacak değişikliklerle birlikte daha farkı bir sınıf geçme sistemi eğitim öğretime dahil ediliyor.

2020-2021 yönetmeliğinde sınıfta kalma ve sınıf geçme yönetmeliği hazırlandı. Yeni sınıf geçme modeli bu yıl için geçerli olmayacak. Yeni sınıf geçme sistemi bir sonraki yıl yani 2020-2021 yıllarında uygulanacak.  Yani bu sene eskisi gibi sınıf geçme sistemi devam edecek. Yeni sınıf geçme sistemi 2020-2021 eğitim öğretim yılı için geçerli olacak.

Sınıfta kalma ve sınıf geçme de yapılan değişikler onaylandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan değişiklikler ile birlikte farklı eğitim dönemi olacak. Ayrıca kısa süre önce okullarda kayıt ücreti altında bağış toplayan ve bağış yapmadığı için öğrencileri kayıt etmeyen görevliler hakkında da işlemler başlatılmıştı.

MEB bu konuda son derece hassas ve çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bakan’da yaptığı açıklama da kayıt parası isteyen yöneticilerin tespit edildiğini ve gereken yasal sürecin en kısa süre içerisinde başlayacağını duyurmuştu. Yapılacak düzenlemeler ile bağış zorlaması yapan eğitimcilerin uzaklaştırılması da söz konusu olacak.