Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sınavsız bekçi-büro memuru ve personel alımı başvurusu başladı

İŞKUR KPSS şartsız 21 Ağustos 525 büro memuru alımı
Spread the love

İŞKUR tarafından belediyelerin personel açıklarını kapatmak için verdikleri ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan iş alımı ilanları ile ülkenin birçok belediyesine ve onların iştiraklerine sınavsız personel alımı yapılacaktır. Hangi kadrolar için hangi belediyelerin personel alımı yaptığı ise haberimizin devamında yer almaktadır. 

İŞKUR tarafından yayınlanan ilan ile belediyelere KPSS şartı olmadan ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacaktır. Bu ilanlara başvurular belediyelerin vermiş oldukları ilanda belirtilen adreslere yapılacaktır. Başvuruların şahsen yapılması şarttır posta ya da online başvurular kabul edilmemektedir. Belediyelerin çeşitli pozisyonlar için personel alımı ilanı verdikleri görülmektedir. Bu ilanlara başvuru yapacak kişilerin gerekli diplomaya sahip olmaları şart olurken deneyim aranmıyor olması önemli bir avantaj oluşturmaktadır. 

Sınavsız Bekçi-Büro Memuru Alım Şartları ve alım Yapan Belediyeler

Kamu kurumlarında işe girmek ve artık düzenli bir işe sahip olarak hayatını devam ettirmek isteyen kişiler çoğu zaman önlerine çıkan sınav engeli ile karşılaşmaktadırlar. Belediyeler ise bu konuda daha olumlu yaklaşımda bulunmakta ve personel alımı yapılması sırasında sınav şartı getirmemektedirler. Bunun yanında iş alımı iççin başvuru yapacak kişilerin bazı şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir.

  • Türk vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmak
  • Kamuda çalışmasını önleyecek hak mahrumiyeti olmamak
  • Devlete karşı işlenen ve kamuda çalışmayı önleyecek olan suçlardan affa uğramış bile olsa ceza almamış olmak
  • İşe alınmadan önce yapılan güvenlik araştırmasından olumlu sonuç çıkmış olması
  • Erkek adayların askerliğini yapmış, muaf ya da ilişiğinin olmaması 
  • İlanın yayınlandığı şehirde yaşıyor olma

Bu genel şartları taşıyor olmanız halinde İzmir Seferihisar ( 15 büro memuru), Edirne (3 bekçi), Bursa (2 idari hizmetler) ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için belediyeye gittiğiniz sırada yanınızda özgeçmiş, diploma, sertifika, sabıka kaydı, ikametgah belgesi, sürücü belgesi gibi evrakların olmasına da dikkat etmelisiniz. İş başvuru formu belediye tarafından verilecek ve o sırada doldurulacaktır. Sınavsız personel alım ilanlarını sitemizden takip edebilirsiniz.