Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sıcaklar varis hastalığını tetikliyor

Sıcaklar varis hastalığını tetikliyor
Spread the love

Kalp ve Damar Operatörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Göğün Prestijli, ‘varis’ ikazında yer aldı. Sıcak ortamlar varisli damarların henüz da genişlemesine, damar içi kan akımının yavaşlamasına bu nedenden dolayı de pıhtı oluşumuna neden olmaktadır. diyen Prestijli şunları söyledi;

Sıcak havalarda, soluk ve deri yolu ile ciddi tek şeklinde su kaybı yaşanmaktadır. Su kayıpları bilhassa, sıcak ve nemli bölgelerde, kanın koyulaşmasına bu arada pıhtıya henüz ivedi dönüşmesine yol açar.

Genellikle yaz aylarında, beyine pıhtı atması, kalp damarlarında pıhtı oluşumu, bacak varis toplardamarlarında pıhtı gelişmeyi gibi hastalıklar bilhassa az dinamik insanlarda ve yaşlılarda defa daha çok görülmektedir. Tüm bu rahatsızlıklar felç, kalp krizi, akciğere pıhtı atması ve bacağın pıhtılı şişmesi gibi defa ciddi neticelere neden olabilir.

Fakat 2019 da ileri tıbbi teknoloji ile bu hastalıkların tedavileri eskisi gibi zor ve rizikolu değil. Ameliyatsız tekniklerle, varis ve damar tıkanıklığında kesi yapmadan, hastalarda ağrı sızı oluşturmadan, anesteziye bile lüzum kalmadan bu teknolojilerle 10 – 15 dakikada rehabilitasyon yöntemleri bundan sonra olası.”

Güneş Altında Durmaktan Kaçının

Küresel ısınma ve ozon tabakasının delinmesi, atmosferde ki karbondioksit gazının artması, yanında kesif hava kirliliği, deri kanserine, kırışıklıklara ve erken deri yaşlanmasına henüz da ehemmiyetlisi Kalp damar ve akciğer rahatsızlıklarına neden olmaktadır.

Damar Cerrahisi 2020’ye doğru hareket ederken bundan sonra robotların, yazılımların, teknolojilerin ve bu arada insanların ortak çalışması neticesi, henüz evvel rehabilitasyonu olası olmayan hastalıklara analiz eder verir duruma geldi.

Yaz aylarında beden su alımının ve tüketilen su miktarının gün içerisinde minimum 3 litre olması gereklidir.

Bununla birlikte önceden de malum sıhhat meseleleri varsa ya da kan sulandırıcı ilaçların kullanımı söz konusuysa, derli toplu kullanılmasında yarar bulunmaktadır.

Tabii rehabilitasyon süreci başlamadan evvel hastanın detaylı tek şeklinde çözümleme edilmesi gereklidir.