Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

SGK TMY Ve eski hükümlü personel alımı ilanı yayınlandı

SGK TMY Ve eski hükümlü personel alımı ilanı yayınlandı
Spread the love

3 farklı kategoride İŞKUR üzerinden personel alımı yapılacak. SGK’ya yapılacak olarak personel alımında; TMY, eski hükümlü ve engelli kadrosu açıklandı. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne yapılacak olan personel alım şartları ve başvuru bildirimleri haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacak olan SGK personel alımında 3 farklı kadro durumu söz konusu olmaktadır. Bu şekilde yapılacak olan personel alımında adaylara farklı olarak özel başvuru şartları da sunulmaktadır. Türkiye’nim birçok ilinde yapılacak olan personel alımında en az ilkokul mezunu öğrenimi aranmaktadır. Buna bağlı olarak SGK personel alımının bulunduğu illerde;

  • Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
  • Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
  • Antalya Sosyal güvenlik İl Müdürlüğü şeklinde en az ilkokul mezunu personel alımı yapılacaktır.

İllere göre yapılacak olan personel alımı pozisyonları ve şartları aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir. Resmi kaynaklardan edinilen bilgi doğrultusunda kadro ve pozisyonlar belirlenmiştir.

Bursa SGK Personel Alım Şartları ve Pozisyonları

9 temizlik personeli şeklinde yapılacak olan alımlarda adayların en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir. İŞKUR üzerinden gerçekleşecek personel seçimlerinde 6 adet engelli kadrosu, 3 adet TMY ve eski hükümlüler şeklinde alım gerçekleşecektir.

Antalya SGK Personel Alım Şartları ve Pozisyonları

İl müdürlüğüne yapılacak olan personel alım pozisyonlarında toplamda 6 adet temizlik görevlisi vardır. En az ilkokul mezunu olarak yapılacak olan adayların başvurularında 4 engelli kadrosu, 2 TMY ve eski hükümlüler şeklinde değerlendirme gerçekleşecektir. Adayların başvurularının ilk olarak İŞKUR üzerinden yapılması gerekmektedir.

Samsun SGK Personel Alım Şartları ve Pozisyonları

Samsun SGK İl Müdürlüğüne yapılacak olan personel alımlarında en az lise mezunu öğrenimi aranmaktadır. 2 adet telefon santral görevlisi 1 kişi TMY ya da eski hükümlü mutfak görevlisi olarak toplamda 3 personel alımı Samsun SGK’ya yapılacaktır.

Adayların genel olarak başvuru şartlarının aynı şekilde olması sonucunda belirtilen illerde de ikamet etmesi ön görülmektedir. Bu şekilde bulunan adaylar için başvuru işlemleri de online şekilde belirlenen illerdeki İŞKUR merkezlerinde olmalıdır. Bu durumda bulunan adayların seçilme önceliği daha fazla olacaktır.