Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Selçuk Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Selçuk Üniversitesi akademik personel alımı yapacak.
Spread the love

Selçuk Üniversitesi akademik personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre, araştırma görevlileri ve öğretim görevlileri alımı yapılacak.

Hangi fakülte ve yüksekokula akademik personel alımı yapılacak?

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ve Fen Edebiyat Fakültesi’ne öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri alınacak. 3 araştırma görevlisi, 1 öğretim görevlisi alımı yapacağı duyuruldu.

Genel başvuru şartları neler?

ALES’ten minimum 70 puan, YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil sınavından en az 50 puan almak gerekmektedir. Araştırma görevlisi olmak için başvuran adayların ilana ilk başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Yabancı bir ülkeden alınan diplomayla başvuracak adayların diplomalarının denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Ayrıca araştırma görevlisi kadrosuna başvurmak isteyen adayların tezli yüksek lisans, doktora ya da sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmaları gerekmektedir.

Başvuru nasıl yapılacak?

Akademik personel alımı başvurusu 2 Ağustos’ta başlayacak olup, 22 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir. Başvurmak isteyen adayların http://sakit.selcuk.edu.tr adresine giriş yaparak ön kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ardından ise sistemden alacakları müracaat formuna, başvuru esnasında istenen belgeleri ekleyeceklerdir. Başvuru belgelerini müracaat formuna ekleyen adayların, başvuru süresi içinde ilanda belirtilmiş olan Birimlere şahsen teslim etmeleri ya da postayla göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenen belgeler nelerdir?

Müracaat formu

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Özgeçmiş

Transkript ve mezuniyet belgeleri (Lisans-Yükseklisans-Doktora)

Bir adet fotoğraf

ALES belgesi

Araştırma kadrosuna başvuracak adayların yüksek lisans ya da doktora öğrenci belgeleri eklemeleri gerekmektedir.

Kamu kurumunda çalışmaya devam edenler ile ayrılmış olan adayların hizmet belgesini eklemeleri gerekmektedir. 

Yabancı Dil Sonuç Belgesi 

Başvuru süresi dışında yapılan müracaatlar ile eksik belgelerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

 

Postayla yapılacak başvuruların son başvuru gününe kadar ilanda belirtilmiş olan birimlere ulaşmış olmaları gerekmektedir. Sistemden ön kayıtlarını yapmış olan fakat evraklarını son başvuru tarihinden sonra Birimlere gönderen adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Detaylı bilgi almak isteyen adaylar Selçuk Üniversitesinin ilanlarını takip edebilir