Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanı

Samsun Üniversitesi akademik personel alım ilanı
Spread the love

Yeni eğitim öğretim döneminin yaklaşmasıyla birlikte devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler, vakıf üniversiteleri akademik unvanlardaki personel eksikliklerini tamamlamaya çalışıyor. Bu doğrultuda da kendi ihtiyaçlarına göre akademik personel alımı yapıyorlar. Samsun Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacak! Detaylar haberimizde.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu 2914 sayılı Yükseköğretim personel kanunu ile öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma yönetmeliğinin maddeleri uyarınca profesör, doçent, doktor unvanlarında öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların kamu hizmetine girmede aranan şartları taşıması gerekiyor. Peki bu şartlar nedir. Bu şarlar devlet memurları kanunun 48. Maddesinde hüküm altına alınmıştır. https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.657.pdf bağlantıdan Devlet Memurları kanunu 48. Maddeyi inceleyebilirsiniz.

Başvuru süresi: İlanda başvuru süresi ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün olarak belirtilmiş olup buna istinaden ilanın 28.08.2019 tarihli Resmi Gazete mükerrer sayısında yayımlandığını gözlemledik.

Başvuru Belgeleri

Başvurunun yapıldığı kadroya ait anabilim dalı, kadro derecesi ve izahatları içeren dilekçe,

Özgeçmiş ve yayın listesi ile bilimlik çalışma ve yayımlardan profesör, doçent, doktor öğretim üyesi başvuruları için 4 takım dosya,

Onaylı lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgesi,

2 adet vesikalık fotoğraf,

Kimlik fotokopisi,

Bay adaylar için askerlik durum belgesi(tecil, terhis, muaf)

Hizmet belge dökümü(varsa)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

E-devletten alınacak sabıka kağıdı

Başvurular nasıl yapılacak?

Eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve müracaat dosyalarını 1 takım olarak başvuru esnasında sunmak kaydıyla, makale, tez, kitap vb. eserleri elektronik ortamda verebilirler.

Yurtdışından alınan her türlü unvan ve diploma için denklik belgesinin evraklara eklenmesi

Samsun Üniversitesinin sitesinde bulunan öğretim üyesi başvuru formunu doldurmak

Başvurular ilgili üniversiteye şahsen yapılacak olup posta, kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlanın tam metnine ve başvurulacak alanlara ulaşmak için http://samsun.edu.tr/akademik-personel-alim-ilani-4/ sitesinden ulaşabilirsiniz.