Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı yapacak
Spread the love

İşsizlik oranının çok yükseldiği ülkemizde iş arayan kişilerin kulağı özellikle resmi kurumların açacakları iş ilanlarında olmaktadır. Bu nedenle de Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 kamu personeli alacağını duyurdu ve bu ilana başvuracak kişiler için yüksek KPSS puanı almış olmalarına gerek olmaması ise pek çok genç için aradıkları işi bulabilme imkanını sunmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak farklı illerde ikamet eden kişilerin işe alınacağına dair bir ilanı bugün yayınladı. Bu kapsamda alınacak personel Devlet tarafından belirlenen sözleşmeli personel olarak çalışabilme özelliklerine haiz olmalıdır. Personel alımı yapılacak iller arasında Ankara, İzmir, Samsun, İstanbul, Mersin, İskenderun, Çanakkale, Bartın, Trabzon, Marmaris bulunmaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler belirtilen ilana başvuru yapabileceklerdir. İlan için 19 Ağustos 2019 tarihinde başvurular başlayacak ve 2 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecektir. İş için başvurular kurum ya da iş kur üzerinden değil internet üzerinden yapılacaktır. Adaylar hakkında yapılacak değerlendirmelerin sonunda da işe alınacak adaylara bilgilendirme yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 Personel Alıyor İlanına Başvurmak İçin Arana Şartlar

Çeşitli pozisyonlar ve çeşitli iller için sözleşmeli personel alımı yapılacağı için fraklı özellikleri olan kişilerinde Sahil Güvenlik Komutanlığında çalışma imkanı bulmaları mümkün olacaktır. Adayların KPSS sınavına girmiş olmaları yeterli sayılmakta buradan belli bir puanın üzerinde bir puan almış olmalarına gerek bulunmamaktadır.

  • Belirtilen ilanda ki unvana sahip olmak için gerekli eğitimi almış olmak
  • Başvuru tarihinin bitiminden itibaren 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak
  • Devlet memuru olmak için aranan şartların belirlendiği 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
  • Daha önce bir kamu kurumunda sözleşmeli personel olarak çalışan kişiler için bu sözleşmenin fesh edilmesinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olması gerekmektedir.
  • Adayların askerlik çağına gelinmemiş olması, muvazzaf asker olunmaması ya da askerliğin tamamlanmış olması aranan şartlar arasında yer almaktadır. Bu şartlardan en az birini taşımayan adayların yanlış bilgi verdiği anlaşıldığında sözleşmesi iptal edilecektir.