Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sağlık Bakanlığı Atama Kılavuzu Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Atama Kılavuzu Yayınlandı
Spread the love

Binlerce adayı ilgilendiren Sağlık Bakanlığı atama kılavuzu kısa bir süre önce indirilmeye açıldı. Bununla birlikte tercihlere yönelik daha fazla bilgiye ulaşılabiliyor.

Sağlık personelleri adaylarını yakından ilgilenen atama kılavuzu, çok sayıda önemli bilgiye erişme şansı sunuyor. Binlerce kişinin merakla beklediği kılavuza an itibariyle çevrimiçi bir şekilde ulaşmak mümkün. 6 bin 829 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık memuru almaya hazırlanan Sağlık Bakanlığı, yayınladığı kılavuz ile atamaya ilişkin önemli noktaları öğrenme imkanı yaratıyor. Orta öğretim, ön lisans ve lisans olmak üzere farklı eğitim seviyelerini ilgilendiren kılavuz, tercih yaparken adayların işlerine yarıyor. 2019 Sağlık Bakanlığı atama kılavuzu bünyesinde kadro ve şehir gibi oldukça önemli bilgilere ilişkin noktalara erişmek mümkün oluyor. KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden indirilebiliyor. Tercih aşamasında baz alınacak puanlar ise pozisyona göre değişkenlik gösteriyor. Lisans düzeyindeki pozisyonlar adına 2018-KPSS Lisans, orta öğretim ve ön lisans düzeyindeki pozisyonlar içinse 2018-KPSS orta öğretim ve 2018-KPSS ön lisans puanları baz alınıyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Seçimleri Ne Zaman Yapılacak?

Resmi bilgilere göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adaylar, ilgili pozisyonlara yönelik tercihlerini 7 – 21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek. Yayınlanan kılavuz baz alınarak yapılacak olan tercihler, çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirilecek. Bunun için adayların ÖSYM’nin internet sitesine T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte giriş yapmaları gerekiyor. Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarını düşünen adayların ise başvurularını şahsen yapmaları gerekiyor. Bunun için Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdam Dairesi Başkanlığı’na gidilmesi önem teşkil ediyor. Söz konusu başvurular için son tarihse 19 Ağustos Pazartesi saati 17.00 olarak belirlendi.

Yayınlanan atama kılavuzu, açık pozisyonları öğrenme şansı yaratıyor. İl il nerelerde hangi pozisyonlar için eksik olduğunu anlamak için kılavuza göz gezdirmek yeterli oluyor. Buna uygun bir şekilde tercih yapacak olan adayların tercih tarihlerine dikkat etmeleri önem arz ediyor. Belirlenen tarihlerden sonra tercih yapılamayacağı unutulmamalıdır.