Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Sadece 4 günde beyin sağlığınızdan olabilirsiniz

Sadece 4 günde beyin sağlığınızdan olabilirsiniz
Spread the love

Yapılan araştırmalar ışığında bazı yiyeceklerin beyin sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin hafife alınmayacak kadar ciddi olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yiyeceklerin 4 üst üste tüketildiğinde beyin sağlığını, odaklanmayı ve ruh halini hızlı bir şekilde bozabiliyor.

Beyni Olumsuz Etkileyen Besinler

Nöroloji Akademisi analizleri sonrasında ortaya çıkan verilerde yağlı ve şekerli gıdalar dört günlük süre içerisinde ciddi zararlar verdiği görülmüştür. Çalışma boyunca sadece 4 gün boyunca kahvaltıda yüksek yağlı ve şekerli yiyen kişiler üzerinde yapılan araştırmalar da yağ ve şeker içeren besinlerin düşünme ve zeka seviyesinde yavaşlamaya neden olduğu görüldü. Bu çerçevede araştırmaları daha da derinleştiren ekip bu çerçevede şu detayların ortaya çıkması ile kişilerin dikkat etmesi gerektiği detayları da çok kapsamlı şekilde paylaştı.

Sağlıklı Bir Görünüm Sağlıklı Beden Anlamına Gelmiyor

Aşırı kilolu olmak, görsel ve sağlıklı yaşamın yanı sıra kalp krizi nefeste daralma ve beyne ciddi sorunlar ortaya çıkarmaktadır.  Hem Circulation hem de Lancet dergisinde yayınlanan  açıklamada bu besinleri tüketmenin insanın beynine ciddi anlamda zarar verdiğini belirtmiştir.

  • Digliserid, Red #40 (gıda boyası), karajenan
  • Trans Yağlar
  • Nitrat, Aşırı Tuz
  • Hidrojenize Yağ
  • Klor Dioksit

Besin tüketimi yaparken mutlaka ne yediğimizi bilmemiz gerekiyor. Vücuda zarar verecek birçok besin içeriği bulunuyor. Bu besin içeriklerini bilmeden yemek başta kilo alımı, kalp problemleri, nefes darlığı ve son olarak da zekamızın zayıflamasına birçok olumsuz etken olduğu biliniyor. Siz de kendiniz için ve de sevdikleriniz için bu besinleri hayatınızda çıkarmalı ya da çıkaramıyorsanız azaltmanızda yarar vardır. Günümüzde bilimsel araştırma ve uyarılarda bu besinlerin birçok hastalığa ve olumsuzluğa neden olduğu görülmüştür.