Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Robot yarışmasına ücretsiz eğitim verilecek

Robot yarışmasına ücretsiz eğitim verilecek
Spread the love

İki eğitim müessesesi arasındaki iş birliğiyle Tezmaksan Yüksekokul, FIRST Robotik Yarışmalarına (FRC) katılacak öğrencileri ve takımları eğitecek mentorlara ‘CNC torna operatör’ ve ‘CNC işleme merkezi’ eğitimi verecek.

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Tezmaksan Akademi’de yapılacak eğitimler bir gün sürecek. Eğitimlere 12 değişik şehirden değişik branşlarda 100 öğretmen katılacak.

1989’de kurulan ve gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında çalışmalar yapıp, kariyer fırsatlarını değerlendirmelerini hedefleyen FRC’nin Türkiye ayağını Fikret Yüksel Vakfı yürütüyor.

Vakıf, lise öğrencilerini müsabaka sürecine hazırlamak için her sene fiyatsız mentor ve talebe eğitimleri tertip ediyor. Mentor eğitimlerinin sonrasında talebelere, robot planımı, programlaması, mekanik, elektrikli efor aletleri tüketimi gibi yöntem konuların yanında teşebbüsçülük, fon bulma, sponsorluk ilişkileri ve mükafat başvuruları gibi konularda fiyatsız eğitimler verecek.

FRC TÜRKİYE 6-11 MART’TA

Yarışmaya, 2019’da Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 27 katılımcı ülkeden 3 bin 600 grup ve 91 bin 300 talebe katılmıştı.

Etaplardan meydana gelen yarışmanın yarı final karşılaşmaları İstanbul’da gerçekleşmiş ve 16 Türk takımı FRC’nin dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı. 17-20 Nisan 2019 tarihlerinde Houston, Texas’ta tertip eden dünya şampiyonası neticesinde 22 değişik kategoride mükafat verilmişti.

Yarışmanın 2020 Türkiye ayağı Fikret Yüksel Vakfı doğrulusunda 6-11 Mart’ta İstanbul’da tertip edecek.

GURUR DUYUYORUZ

Tezmaksan Yüksekokul olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz genç beyinlerin eğitimlerini desteklemekten epey neşeli olduklarını söyleyen Tezmaksan Yüksekokul Başkanı Hakan Aydoğdu, Fikret Yüksel Vakfı gibi ehemmiyetli tek müessese ile iş birliğinde ehemmiyetli tek projeye imza attıkları için gururlu olduklarını ifade etti.