Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Reçetesiz ilaçlar ciddi risk teşkil ediyor

Reçetesiz ilaçlar ciddi risk teşkil ediyor
Spread the love

Reçetesiz ilaçlar tüm Dünya genelini ciddi tehdit ediyor. ABD’de yaşanan bir olay bu tarz ilaçların aslında ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı. Yaşanan bu olay doktorları bile hayrete düşürdü. Diş ağrısını geçirmek için reçetesiz ilaç alan kadının kanı lacivert oldu.

Benzer bir olay daha önce yaşanmamıştı. Tıp tarihine geçen olayın incelemeleri ise devam ediyor.  Diş ağrısı olan bir kadın topikal bir ilaç kullandı. Ancak bu ilacı doktor yazmadı ve reçetesiz olarak eczaneden temin etti. Olaylarda aslında bundan sonra başlıyor. Ertesi gün uyandığında kendisini son derece halsiz hisseden kadın doktora gitti.

Kadının elleri ve tırnakları mavimsiydi. Doktorlar yaptıkları testlerde kadının kan renginin değiştiğini gördüler. Test için alınan kanın renginin lacivert olması doktorları da şaşırttı. Doktorlar konuyla alakalı durumun uyuşturucu madde tarafından desteklendiğini açıkladı. Hastaya hemen panzehir verildi ve sağlığına kavuştu. Panzehirin ardından hemen kendisine gelen hasta da kendisini gayet iyi hissetti.

Doktorlarda reçetesiz ilaç kullanımının ne kadar tehlikeli olduğuna dikkat çekiyor. Bu tarz ilaçların, insan hayatını ciddi tehlikeye attığını söyleyen uzmanlar internet üzerinden satılan ilaçlarında masum olmadığını söylüyor. Bu tarz ilaçlar insan hayatını ciddi tehlike ediyor. Genç kadına belki de müdahale edilmese hayatını kaybedecekti. İlaç kullanmadan önce mutlaka doktora danışmak gerekiyor.