Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Rastgele kullanılan ilaçlar tehlike saçıyor

Rastgele kullanılan ilaçlar tehlike saçıyor
Spread the love

Kalp damar hastalarının hekim kontrollerini aksatmaması, ilaçlarını derli toplu kullanması ve hekimin yazdığı savunucu diyet listesine uyması gerekliliğini altını çizen Prof.Dr.

Nail Çağlar, şunları söyledi:”Diyet listesi prensip olarak Akdeniz diyeti ismini sunduğumuz şey. Kişiler bunu uygularsa yetiyor. Çünkü diyetin içerisinde yumurta, et, balık her şey var. Sadece işin sırrı bunları balanslı yemek.

Ayrıca nikotin bırakılmalı, içki kullanımı kısıtlanmalı. Tuz kısıtlaması oldukça önemli.Türkiye’de günlük şahıs başına tuz kullanımı miktarı çoğunlukla 18-20 gram. Oysa uygulanması lüzumlenen 5-6 gram.

Buna hastaların ciddi şeklinde ilgi etmesi gerekmektedir.” Çağlar, yürüyüşün kalp sıhhati yönünden çoğu yararı olduğunu söyleyerek, “Özellikle kalp yetmezliği olan şahıslar, haftanın 5-6 günü yürümeli.

Bu yürüyüşle kalp sürati da bir miktar süratli olacak şeklinde yürümeli. Bu şeklinde kalp kası kuvvetleniyor. Kan yağlarında azalma oluyor tek oran, damar tıkanıklığı rizikosu ve tekrarlama rizikosu azalıyor ve beden morfin salgılıyor, deşarj oluyor hastalar.

Ancak bunu bırakmadan, tek hayat tipi olarak devam ettirmek lazım” dedi. Kalp yetmezliği olan hastaların bağışıklık düzeneğinin düşük olduğuna ilgi çeken Çağlar, “Genel olarak 65 yaşını geride bıraktığımız herkese bu aşıları tavsiye etmek gerekli fakat kalp hastaları, bilhassa kalp yetmezliği olan hastaların ölüm nedenlerinden biri ciddi enfeksiyonlar zatürredir.

Onun için bu kişilerin şebekesi olmaları oldukça önemli. Zatürre aşıları iki türlüdür şu lâhza. Biri 5 senelik, bir tanesi de hayat boyu koruyanlar olmak suretiyle