Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Randevu alanlar hastanede sıra beklemiyor

Randevu alanlar hastanede sıra beklemiyor
Spread the love

Hastanelerde tedavi olmak istediğinizde randevu almak zorundasınız. Acil durumlar haricinde hastaneler randevu ile hasta kabul etmektedir. İstediğiniz tarih ve saate randevu oluşturabilirsiniz. Hastanelerden randevu almak istediğinizde Merkezi Hekim Randevu Sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra TC kimlik bilginizi ve şifrenizi girerek sistemden yararlanabilirsiniz. Bu sistem devlet hastanelerinde geçerlidir. Özel hastanelerden randevu alınmak isteniyor ise ilgili hastanenin kendi web sitesinden veya telefondan randevu oluşturulabilir. Bu sistemi kullanabilmeniz için oluşturduğunuz şifreyi unutmamız gerekiyor. Bu sayede hızlı ve güvenilir bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Telefondan Randevu Alma

İnternet üzerinden randevu alamıyorsanız telefondan randevu oluşturabilirsiniz. Bunun için telefonunuzdan 182 arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı olacaktır. Randevu almak istediğiniz hastaneyi ve bölümü söyleyebilirsiniz. Ayrıca doktor seçimi de yapabilirsiniz. Eğer doktor tercihiniz yok ise boş randevu olan doktorlardan birini seçebilirsiniz. Telefonla randevu istenilen saat dilimi içerisinde alınabiliyor.

TC Kimlik Bilgisi Gerekiyor

Randevu alabilmeniz için TC kimlik bilginizin olması gerekiyor. Ayrıca sisteme üye olmanız gerekiyor. Eğer üye değilseniz yeni kayıt oluşturmanız yeterli olacaktır. Cep numaranızı da sisteme kayıt etmeniz gerekiyor. Bu sayede sistem randevu hatırlatması da yapıyor.

Mobil Uygulama Üzerinden Randevu Alma

Akıllı cep telefonunun yaygınlaşması üzerine buradan da hizmet alabiliyorsunuz. Sistemin mobil uygulamasını indirerek şifre bilgilerinizi girebilir ve hemen randevu oluşturabilirsiniz. Bu sayede zamandan kazanç sağlayabilirsiniz.

Sistem üzerinde belirtilen tarihlerde randevuların boş olup olmadığı gözükür. Size uygun olan tarihlerden seçip yaparak randevu oluşturabilirsiniz. Ayrıca mesai saatlerinde zaman bulamıyorsanız mesai dışı randevu da oluşturabilme imkanınız bulunuyor. Bu sayede daha rahat bir şekilde tüm tetkiklerinizi de yaptırabilme şansınız olur.