Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

PTT KPSS şartsız 5 bin personel alımı yapacak

PTT KPSS şartsız 5 bin personel alımı yapacak
Spread the love

PTT tarafından yapılacak olan KPSS şartsız olarak personel alımı ilanı uzun süredir beklenen haberler arasında yer almaktaydı. Sabırsızlıkla beklenen bu ilan ile 5 bin kişi düzenli olarak çalışabileceği bir iş bulacak. Kamuda çalışmak isteyen kişiler KPSS’den yeterli puan alamadıklarında ya da atamaları gerçekleşmediğinde bu ilan ile yeni bir fırsat bulmaktadırlar. İlanın ne zaman yayınlanacağı ve diğer detayları ise haberimizin devamında bulabilirsiniz.

PTT büyümeye devam eden bir kurum olarak oluşan personel açığını kapatmak için de sık sık personel alımı yapmaya devam ediyor. PTT ve Birlik Haber Sen arasında yapılmış olan görüşme sonrasında yapılan açıklama ile ilanın 2019 yılının çeyreği içinde yayınlanacağı belirtildi. İlan açıldıktan sonra ise başvuruların 15 gün içinde yapılması gerekecek. Bu süre geçtiğinde yapılacak başvurular ise geçersiz sayılacaktır. İlanın yayınlanmasının ardından çeşitli pozisyonlar için başvurular belirtilen şekilde yapılacak. 

PTT Hangi Pozisyonlar İçin Personel Alımı Yapacak

KPSS şartı aranmıyor olması ile bütün gençlerin PTT tarafından açılacak olan ilana başvurabilme olanağı bulunacaktır. Çünkü PTT kendi sınavını kendi yapacak ve bu sınavda başarılı olan kişiler için görevlendirme yapılacaktır. Kamu kurumlarında çalışmak isteyen kişilerin bu ilanın yayınlanacağı tarihi sitemizden takip etmeleri mümkün olmaktadır. İşe alınacak kişiler PTT’nin şubelerinde gerekli olan pozisyonlarda görevlendirilecektir. İlan açılmadığı için henüz kesin şartlar belli olmazken daha önce yayınlanan ilanlarda ki şartlar ise şu şekilde bulunmaktadır.

  • Adayların 18 yaşından büyük 35 küçük olmak
  • TC. vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum olmamak
  • Erkek adayların askerlik ile ilgili sorunları olmaması, askerliğini yapmış ya da en az bir yıl için tecil edilmiş olması.
  • 657 sayılı kanunun 48. maddesiyle ile belirlenmiş devlet memuru olmak için gerekli şartları taşıyor olmak.
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu rapor alınmış olması.
  • Bir başka kamu kurumunda çalışmıyor ve ondan emekli olmamış olmak.
  • İşini yapmasına engel olacak bedensel bir engeli olmaması.
  • Yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.