Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Prematüre bebeklerin en büyük kabusu körlük

Prematüre bebeklerin en büyük kabusu körlük
Spread the love

Erken dünyaya gelmek hem bebek hem de aileler için son derece kötü bir durum bebeğin dünyaya geldiği andan itibaren bakımı çok zorludur. Hatta hastaneden eve gittikten sonra da zor dönemler yaşanabilir. Anne ve babaya bakım konusunda çok büyük görevler düşüyor.

Prematüre bebeklerde en büyük tehlike doğum sonrasında oluşacak kör kalma riskleridir. Bu süreçte son derece önemli ve hızlı olmak gerekiyor. Bu tarz rahatsızlıkları olan bebeklerde 72 saat içerisinde müdahale etmek gerekiyor. Aksi takdirde kalıcı körlük gibi durumlar meydana gelebilir. 72 saat sonrasında tedavi gerçekleşirse hastalığın tedavisinde de zor durumlar ortaya çıkabiliyor.

72 saat içerisinde tedavi olmazsa hastalık süreci uzayabiliyor ve zor durumlarla karşı karşıya kalınabiliyor. Bu sürecin devam etmesi için mutlaka doğum sonrasında müdahale yapılmalı vebebeğin sağlığına kavuşması sağlanmalıdır. Eğer müdahale edilmezse ilerleyen süreçlerde tedavinin sonuç verme ihtimali de düşüyor. O yüzden bu konuda acele etmek ve pramatüre bebeğe bir an önce müdahale de bulunmak gerekiyor.

Uzmanlar ise premature bebeklerin tedavisi ve gelişiminin sürekli olarak takip edilmesi gerektiğini söylüyor.bu tarz bebekler ömür boyu takip edilmelidir diyen uzmanlar prematüre bebeklerin dünyaya geldikten sonra çok zor bir şekilde adapte olabildiklerini ve bazı organlarının tam gelişmediği için diğer bebeklere oranla çok daha hassas olduklarını söylüyor.