Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

PÖH alımında yeni gelişmeler ve yeni açıklamalar yapıldı

PÖH alımında yeni gelişmeler ve yeni açıklamalar yapıldı
Spread the love

Polis Özel Harekatta görev almak pek çok gencin en büyük hayali olmaya devam ederken bu konuda gençleri umutlandıracak yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından daha önce bir açıklama yapılmış ve PÖH alımlarının KPSS puanı ile yapılacağı belirtilmişti. Bu kapsamda bir grup PÖH alımı yapılmıştı. Bakanın yeni yaptığı açıklamayla ikinci bir alımın yapılacağının müjdesini verdi. Bakanın açıklamaları ve detaylar haberimizde yer alıyor.

15 Temmuz 2106 tarihinde yaşanan o karanlık günden sonra pek çok kamu kurumunda olduğu gibi Emniyet Müdürlüğünden de pek çok personelin görevine son verilmiş bulunmaktadır. Bu durum da ise oluşan personel açığı ise aradan geçen yıllar içinde alınan personel ile kapatılmaya çalışılmaktadır. PÖH içinden de görevden alınan çok sayıda personelin yerine en az lise mezunu olan kişiler alınmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde bu kapsamda bir alım gerçekleştirilmişti. Kamuoyunda yeni bir PÖH alımı beklentisinin artması üzerine de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni bir açıklama yaptı ve son kez olmak kaydıyla lise mezunları arasından PÖH alımı yapılacağını duyurdu. Bundan sonra ki alımlar ise kurum içinden gerçekleştirilecek.

Yeni PÖH Alımı İçin Hazırlıklar Başladı

Bakanın canlı yayında verdiği bu müjde ile Polis Akademisi gerekli hazırlıkları yapmaya başladı. Bakanın verdiği müjdeler arasında ayrıca getirilen KPSS baraj puanının düşmesi de yer alıyor. 24. Dönem polis alımının sonuçlanmasının ardından gözler eylül ayı içinde başlayacak polis alımına çevrilmişti. Yapılan açıklamaya göre yeni PÖH alımı 25. Dönem polis alımının ardından başlayacak ve 26. Dönem polis alımı sadece Polis Özel Harekat olarak yapılacak. PÖH alımından önce ise eylül ayı içinde 10 kişilik bir sayı ile polis alımı Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilecek.

25. Dönem POMEM alım tarihi ve şartları belli olduğunda buradan sizlere duyuracağımız gibi 26. Dönem PÖH alımı haberini de ilk olarak sitemizden alabilir ve başvuru süresini geçirmeden sizde bu kutsal görev için aday olabilirsiniz.