Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/mp3.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/mesleknet/public_html/wp-content/themes/birtekno/header.php on line 200

Özel harekât polisleri zorunlu eğitim görecek

Özel harekât polisleri zorunlu eğitim görecek
Spread the love

Özel harekât polisleri, Çankırı Özel Harekât Polis Eğitim Merkezi’nde eğitiliyor. 6 ay süren zorlu eğitimde Özel harekât polisi adayları, birçok abuhava ve arazi şartlarında, hudut içi ve hudut ötesi birçok ameliyatı yapabilecek civara göre yetiştiriliyor.

Kursu başarı ile tamamlayan Özel harekât polisleri, evvel şark görevlerini yapıyor, sonrasında yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarda misyon alıyor. Özel harekât polisi adaylarının 1 günlük eğitimini DHA görüntüledi.

Türkiye’nin savunucu melekleri, Özel harekât polisleri, Güven Genel Müdürlüğü Özel Harekât Başkanlığı’na bağlı Çankırı Özel Harekât Polis Eğitim Merkezi’nde yetiştiriliyor.

Emniyet birimlerinde çalışırken gönüllü olan ve ön elemeden geçerek eğitime katılan Özel harekât polisi adayları, 6 ay süren zorlu tek eğitime tabi tutuluyor. Merkezde henüz 13’ü bayan tahminen 200 Özel harekât polisi adayı eğitiliyor. Özel harekât kursiyerleri, birçok abuhava ve arazi şartlarında 7-24 eğitim görüyor.

Psikolojik ve fiziksel eğitimlere katılan kursiyerler, ileri düzey atış teknikleri, keskin nişancılık, apartman ve uçak operasyonları, yüksek rizikolu operasyonlar sahibi olan eğitimlerle birçok hudut içi ve hudut ötesi ameliyatı yapabilecek civara göre yetiştiriliyor.

Arazi eğitimleri da alan kursiyerler haritacılık, dağcılık, yaşamı idame gibi alanlarda da eğitiliyor. Özel Harekât 2’nci Küme Amiri, Özel harekât polislerinin güven birimlerinin gönüllü personellerinden oluştuğunu söyleyerek, “Öncelikle durumu hazırda başkanlığımızda gayret gösteren personelimizden lüzum emekli olan lüzum gazi olan ya da farklı sebeplerle bölünen personelimizden boşalan yerlere eleman alımı için Güven Genel Müdürlüğü içerisinden tek ilân inşa ediliyor.

Gönüllülük esasına göre müracaat eden arkadaşlarımızdan gereksinimiz olan kadarını alıyoruz, ön elemelerden ardından kursumuza kabul edip, eğitimlere başlıyoruz.

Kurs sırasında yeniden lüzum kendisi feragatleri lüzum bizim istediğimiz civara gelemeyen personellerin ilişiğini kesmek suretiyle kursumuza devam ediyoruz” dedi.